هکرهای چینی موفق شده‌اند برنامه‌های سری نظامی آمریکا را هک کنند

35
هکرهای چینی موفق شده‌اند برنامه‌های سری نظامی آمریکا را هک کنند
هکرهای چینی موفق شده‌اند برنامه‌های سری نظامی آمریکا را هک کنند

بر اساس گزارش روزنامه “واشنگتن پست” هکرهای چینی در ماموریتی برای دولت این کشور موفق شده‌اند به برنامه‌های سری نظامی آمریکا درباره تولید موشکی دست یابند که می‌تواند توسط زیردریایی حمل شود.

رسانه‌های بین‌المللی به نقل از گزارش “واشنگتن پست” خبر سرقت اطلاعات سری نظامی آمریکا توسط هکرهای چینی را منتشر کرده‌اند.

گفته می‌شود که اطلاعات نظامی یک شرکت آمریکایی که برای نیروی دریایی این کشور فعالیت می‌کند، در ماه‌های ژانویه و فوریه به سرقت رفته است. سخن بر سر حجم بزرگی از اطلاعات مخفی است که به گفته “واشنگتن پست” در اختیار هکرهای چینی قرار گرفته است.

این اطلاعات نظامی سری مربوط به تولید موشک‌هایی است که می‌توانند توسط زیردریایی‌ها حمل شده و در حمله به کشتی‌ها به کار روند.

اطلاعات نظامی کاملا مخفی

بر اساس گزارش روزنامه یاد شده، اطلاعاتی که به سرقت رفته‌اند کاملا محرمانه و سری بوده‌اند. نیروی دریایی آمریکا از پلیس فدرال آمریکا درخواست کمک و پشتیبانی کرده است.

نام شرکتی که اطلاعات نظامی‌اش به سرقت رفته در گزارش “واشنگتن پست” فاش نشده است. تنها اطلاعاتی که درباره این شرکت منتشر شده این است که مرکز این شرکت در ایالت “رود آیلند” آمریکا واقع است و در زمینه تولید سلاح برای جنگ‌های دریایی فعالیت دارد.

در مجموع گفته می‌شود که ۶۱۴ گیگابایت اطلاعات این شرکت از طریق نفوذ به اتاق مخابرات این زیردریایی به سرقت رفته است. این اطلاعات در یک شبکه ناامن ذخیره شده بودند.

بر اساس اطلاعات منتشر شده جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا به مسئولان ماموریت داده است امنیت سایبری این شرکت را مورد بررسی قرار دهند.

پلیس فدرال آمریکا تا کنون از اظهار نظر پیرامون سرقت این اطلاعات نظامی خودداری کرده است. این در حالی است که دولت چین به گزارش روزنامه “واشنگتن پست” واکنش نشان داده و آن را تکذیب کرده است.

یکی از سخنگویان دولت چین به خبرنگار خبرگزاری آلمان گفته است: «دولت چین بر اساس قوانین خود با همه مظاهر مربوط به حملات سایبری مقابله می‌کند.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy