اعتصاب کامیونداران در اتوبان بابایی در تهران – دهها کامیون در اتوبان بابایی از روز گذشته پارک کردند

87
اعتصاب کامیونداران در اتوبان بابایی در تهران - دهها کامیون در اتوبان بابایی از روز گذشته پارک کردند

اعتصاب کامیونداران در اتوبان بابایی  تهران  از روز گذشته تاکنون ادامه دارد آخرین فیلم ساعت ۱۱ صبح امروز است که تعداد زیادی از کامیونهای پارک شده در اتوبان بابایی، صف ط.یلی از کامیونها را نشان میدهد که روی بدنه اغلب آنها نوشته شده است اتحاد و همدلی!

اعتصاب کامیون داران  در اتوبان بابایی میتواند استارت مجددی برای اعتصاب سراسری کامیون‌داران باشد. در اعتصاب سراسری کامیون داران که از اول خرداد شروع شد و تا همین امروز در بعضی شهرها ادامه یافته است. این اعتصاب سراسری در هشتمین روز خود به ۲۶۶شهر در ۳۱استان ایران گسترش یافت.

اعتصاب کامیون داران از روز سه‌شنبه اول خرداد ۹۷ آغاز شده بود با استقبالی مواجه شد که حتی برای خود گردانندگان اعتصاب هم از جهاتی غافلگیرکننده بود. با سرعتی خیره کننده در فراگیری آن.

روز اول کامیون داران ۵۰شهر وارد اعتصاب شدند،

روز دوم کامیون داران ۷۰شهر وارد اعتصاب شدند،

روز سوم کامیون داران ۱۰۰شهر وارد اعتصاب شدند،

و در آخرین آمار شهرهایی که کامیون داران شان به اعتصاب پیوسته‌اند به بیش از ۲۶۶شهر کشور افزایش یافت.

در همین مدت، بخشی از تاکسی‌داران مثل تاکسی‌داران اسنپ نیز به کامیون‌داران اعتصابی پیوسته‌اند.

همین‌طور بخشی از رانندگان اتوبوس هم با رژه دادن اتوبوس‌هایشان، پیوستگی خود به رانندگان کامیون را به گوش همگان رسانده‌اند.

و فراتر از صنف رانندگان، بخشی از بازارها و کسبه هم همزمان با اعتصاب رانندگان، وارد اعتصاب شده‌اند، کسبه خیابانهای ناصر خسرو و اکباتان و بعضی پاساژها در تهران و بازارهای برخی شهرها و…

آمار تقریباً نیم میلیون نفری رانندگان که نان‌آوران یک جمعیت حداقل ۲میلیون نفری را تشکیل می‌دهند، برای هر حکومتی نگران‌کننده و تکان‌دهنده است.

حرف اصلی رانندگان تعدیل و بهبود وضعیت دستمزدهایشان است که هیچ تناسبی با تورم و گرانی سرسام‌آور و مداوم ندارد.

به‌ویژه که این رانندگان زحمتکش کار سختی را هم به‌عهده داشته و حرفه‌ آنها در شمار مشاغل پرمشقت محسوب می‌گردد. رانندگان زحمتکشی که به‌رغم تمامی تلاش‌هایشان به‌سرعت به زیر خط فقر کشانده می‌شوند.

از دیگر خواستهای کامیون داران هم‌چنین کنترل افزایش بی‌حساب و کتاب قیمت لوازم یدکی است که بازار آن در انحصار باندهای غارتگر حکومت است.

از دیگر خواسته‌های کامیون داران امکان ایجاد سندیکای مستقل و تشکل‌یابی خودشان است.

تصاویر کامل را در تلگرام ما ببینید

https://t.me/Iran_news_ajancy