آمریکا از اعضای اوپک و عربستان خواست تولید نفت خود را مابه ازا ایران افزایش دهند

46
آمریکا از اعضای اوپک و عربستان خواست تولید نفت خود را مابه ازا ایران بیشتر کنند

در آستانه اجرایی شدن تحریم نفتی ایران از طرف آمریکا، در یک اقدام کم سابقه از عربستان و برخی دیگر اعضای اوپک خواسته شد که تولیدات نفت خود را افزایش دهند.

تسنیم به نقل از، بلومبرگ اعلام کرد درحالی که دولتمردان و نمایندگان کنگره آمریکا در مقاطعی از تاریخ، اوپک را به باد انتقاد گرفته اند و این سازمان را عامل رشد قیمت نفت دانسته اند اما شاید این اولین بار باشد که دولت آمریکا از اوپک می خواهد برای کاهش قیمت نفت تولید خود را افزایش دهد.

از سوی دیگر دولت آمریکا از توافق هسته ای با رژیم ایران خارج شده و قصد دارد طی ماه های آینده با بازگرداندن تحریم نفتی ایران ۱ میلیون بشکه در روز از صادرات نفت ایران بکاهد .

این درخواست امریکا یک اقدام پیشدستانه است تا وقتی صادرات نفت ایران کاهش یافت در بازار نفت کمبودی به وجود نیاید.

این در حالیست که دو منبع مطلع به رویترز اعلام کردند که شرکت پالایش نفت “ریلاینس اندستریز” هند قصد دارد وارد نفت از ایران را متوقف کند. این شرکت مالک بزرگترین مجتمع پالایش نفت در جهان است.

براساس این خبر رویترز، این شرکت هندی قصد دارد از اکتبر یا نوامبر آینده ( آبان و آذر ماه آینده) خرید نفت از ایران را متوقف کند. این اقدام در واکنش به خروج ترامپ از برجام و وعده او برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران صورت خواهد گرفت. یکی از این تحریم ها، ممنوعیت خرید نفت از ایران است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy