صفحه اصلی گوناگون رنگارنگ نقاشی هایی که هنرمندان باید سالها تمرین کنند اما حالا اتفاقی کشیده...

نقاشی هایی که هنرمندان باید سالها تمرین کنند اما حالا اتفاقی کشیده شده

52
نقاشی هایی که هنرمندان باید سالها تمرین کنند اما حالا اتفاقی کشیده شده
نقاشی هایی که هنرمندان باید سالها تمرین کنند اما حالا اتفاقی کشیده شده

بسیاری از هنرمندان سال‌ها صرف کشیدن یک نقاشی می‌کنند، بارها زاویای مختلف را تصحیح می‌کنند، رنگ‌ها ترکیب کرده و از تکنیک‌های پیچیده نقاشی استفاده می‌کنند.

لئوناردو داوینچی، سرشناس‌ترین نقاش دوران رنسانس کار بر روی نقاشی مونالیزا یا همان لبخند ژکوند را در سال ۱۵۰۳ یا ۱۵۰۴ آغاز کرد و تا مدت کوتاهی قبل از مرگش در سال ۱۵۱۹ ادامه داد.

در سوی مقابل اما نقاشی‌هایی هستند که تنها در یک لحظه خلق می‌شوند و افراد مختلف که احتمالا هیچ دانش هنری نیز ندارند، بدون آنکه بخواهند نقاشی‌های جالبی خلق می‌کنند. این نقاشی‌ها معمولا از طریق ریخته شدن آب، چای، روغن و دیگر مایعات ایجاد می‌شوند.

در ایجاد این گونه نقاشی‌ها که گاه بسیار هم دقیق و با جزئیات هستند، پدیدآورنده هیچ نقشی ندارد. پدیدآورنده این آثار گاه حتی متوجه وجود آنها نیز نمی‌شود و افراد تیزبین دیگری، این نقاشی‌های تصادفی را دیده و با تصویربرداری از آنها، این نقاشی‌ها را در فضای مجازی منتشر کرده و امکان دیدن آنها را برای دیگران نیز فراهم می‌کنند.

در کنار این نقاشی‌های تصادفی، نوعی تکنیک نقاشی نیز وجود دارد که به آن «اکشن آرت» یا «نقاشی کنشی» می‌گویند. در این تکنیک، یک یا چند رنگ به صورت عامدانه و توسط هنرمند روی بوم نقاشی پاشیده می‌شوند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy