اعتصاب سراسری کامیون‌داران، یک تحول سنگین و بنیان کن در جامعه‌ای که سر ایستادن ندارد
اعتصاب سراسری رانندگان کامیون و کامیون‌داران، بزرگترین و قوی ترین اعتصاب  روز یکشنبه ۱۳خرداد سیزدهمین روز خود را پشت سر گذاشت.
این اعتصاب نشان داد که موجی که از دیماه برخاستن نه تنها سر ایستایی ندارد بلکه هر روز قدرتمند تر از روز قبل به ساحل میزند و در تلاش است که بنیان برکند.
تلاشهای حکومت برای مهار تأثیرات گسترده این حرکت قدرتمند اجتماعی که از اول خرداد آغاز گشت نه تنها بی‌ثمر بوده بلکه مورد حمایت اقشار مختلف هم قرار گرفته است.
با اینکه حکومت تلاش میکرد این حرکت اعتراضی مهم را بی اهمیت جلوه دهد و با وارد کردن سپاه و ارتش و مزدورانش این اعتصاب را در هم بشکند اما حرکتهای متقابل کامیون‌داران این ترفند را با شکست روبرو کرد
علی لاریجانی روز ۱۰خرداد در مجلس گفت موضوع کامیون‌داران به شورای امنیت کشیده شده و مشغول بررسی این موضوع هستند.
در حالی که سه روز قبل از آن، آخوندی وزیر راه مدعی شده بود با کامیون‌داران به توافق رسیده و اعتصاب تمام شده اما رضا انصاری برخلاف برخی از همکارانش که مدعی شدند اعتصاب سراسری تمام شده، گفت:
تا وقتی که ما تبعیض‌ها را از بین نبریم، رانندگان راضی نمی‌شوند.
به‌رغم تمامی خبرهای متناقض، کماکان از شهرهای مختلف از جمله مشهد، تایباد، خواف، جاده تهران ساوه و کوار در استان فارس، بهبهان و کنگاور نجف‌آباد خبر ادامه اعتصاب کامیون‌داران منتشر می‌شود.
در یک‌ مورد در اصفهان رانندگان به‌محض این‌که متوجه فریب حکومت شدند، کالاهای خودروهای بارگیری شده را بر زمین ریختند و با نیروی انتظامی درگیر شدند.
 اعتصاب رانندگان ابتدا از شرق اصفهان در روز ۳۰اردیبهشت آغاز شد و در روز اول خرداد تبدیل به اعتصاب سراسری شد و تا روز دهم خرداد در ۲۷۱شهر و ۳۱استان کشور گسترش یافت.
روز ۶خرداد ۷تن از نمایندگان مجلس از ۵۰۰هزار راننده ناراضی خبر دادند.
در این فاصله تاکسی‌داران و رانندگان اتوبوس در شهرهای مختلف در حمایت از رانندگان اعتصابی کامیون، اعتصاب کردند.
کشاورزان ورزنه  و نفتگران جنوب هم اعلام حمایت کردند.
بخشی از ترفندهای حکومت برای درهم شکستن اعتصاب:
در اولین روز اعتصاب در اصفهان و انزلی در برخی بخش‌ها کرایه بار را اضافه کردند اما این ترفند شکست خورد.
 وزارت راه تلاش کرد با افزایش ۲۰درصدی کرایه حمل بار، اعتصاب را کمرشکن کند اما موفق نشد.
روز ۱۱خرداد داریوش امانی معاون حمل‌ ونقل سازمان راهداری  از احتمال فروش لاستیک به کامیون‌داران بدون دخالت واسطه (یعنی با قیمت کمتر) خبر داد و وعده مشابهی نیز در مورد قطعات یدکی ارزانتر از قیمت‌های فعلی داد (تسنیم ۱۱خرداد ۹۷) اما تمامی این‌ها صرفاً وعده و البته تنها بخشی از خواسته‌های کامیون‌داران اعتصابی است که  شقه کردن اعتصابیون مطرح می‌شود و هیچ تضمین اجرایی  هم ندارند.
در کنار وعده‌های آبکی لاستیک و قطعه یدکی ارزان، اهرم سرکوب رانندگان اعتصابی را هم به کار گرفتند.
آن وعده‌ها اگر چه نسیه یود اما سرکوب بلافاصله و نقد هرجا که تشخیص داد با کمترین هزینه، بر سر و بدن اعتصابیون کوبید!
در دورود (استان لرستان) شماری از کامیون‌داران که حاضر به بار زدن نبودند بازداشت شدند.
در امیرآباد (استان مازندران) نیروهای سرکوبگر به اعتصابگران حمله کردند و شماری از آنها را دستگیر کردند.
روز دوشنبه صدها راننده کامیون که از شهر کوار (در استان فارس) حرکت کرده و قصد پیوستن به اعتصابگران شیراز را داشتند مورد حمله قرار گرفتند و دهها تن از آنها بازداشت شدند.
برخوردهای کامیون داران با سرکوبگران قوی و سریع بود
در زرین شهر (استان اصفهان) مزدوران گارد ضدشورش برای پراکنده ساختن رانندگان و کامیون‌داران اعتصابی که در میدان تره‌بار تجمع کرده بودند به صحنه گسیل شدند، اما با تهاجم متقابل اعتصابیون وادار به فرار شدند.
در کارخانه سیمان شرق مشهد رانندگان اعتصابی تعدادی تریلر را که بارگیری کرده بودند، متوقف کردند و بارهای سیمان آنها را تخلیه و از حرکت آنها جلوگیری کردند.
در خرمدره (استان زنجان) مأموران نیروی انتظامی قصد کندن پلاک کامیونهای اعتصاب‌کنندگان را داشتند که با مقاومت رانندگان مجبور به عقب‌نشینی شدند.
در سیرجان و بندرعباس مزدوران نیروی انتظامی برای درهم شکستن اعتصاب کامیون‌داران با شوکر و گاز اشک‌آور به آنان حمله کردند. اما نتوانستد اعتصاب آنان را در هم بشکنند.
نیرنگ رژیم برای رو در رو قرار دادن اقشار و اصناف مختلف و در بردن خود
از دیگر ترفندهای حکومت برای تحت فشار قرار دادن رانندگان اعتصابی، تلاش برای رو در رو قرار دادن آنها با سایر اقشار مردم است؛ حکومت تلاش کرد گرانی علوفه و نهادهای دامی را که دامداران فارس به‌خاطرش اعتصاب کرده‌اند، به گردن رانندگان اعتصابی بیندازد.
در اقدامی مشابه، رئیس اتحادیه صنف بار فروشان مشهد هم گفت سه برابر شدن قیمت هندوانه به‌علت اعتصاب رانندگان و کاهش ورودی بار به میادین است. این ادعا در حالی است که حجتی وزیر جهاد کشاورزی روز دهم خرداد گفته: این اعتصاب در مبادی بندری تاثیراتی داشته اما در بازار میوه و سبزی مؤثرنبوده.
در این قبیل حرکت‌های اجتماعی در برابر حکومتی که در جبهه مقابل مردم قرار دارد و منافع تمامی طبقات و اقشار اجتماعی را چپاول می‌کند،مسأله اصلی و مهم، همبستگی ملی تمامی اقشار و اصناف مختلف است.
مردم ایران و پیشاپیش آنان معترضان و اعتصابیون به‌روشنی می‌دانند آن کسی که مسئول حفظ تعادل زندگی تمامی اقشار و طبقات اجتماعی به‌ویژه معاش اقشار زحمتکش و فرودست جامعه است حکومت است. چنان‌چه حاکمیت، امکان برابر در دستیابی به کار و دستمزد عادلانه و خدمات لازم برای تمامی اجزا جامعه را به‌صورت برابر فراهم کند، تمامی مشکلات صنفی به آسانی قابل حل است مگر این‌که حاکمیت نخواهد مشکلات راحل کند یا ترجیح دهد  به حل و فصل مسایل و مشکلات معیشتی مزدورانش در لبنان و سوریه و عراق و یمن بپردازد.
پرسشهای مهم
۱٫ آیا حکومت تلاش خواهد کرد برای جلوگیری از پیوستن دیگر اصناف جامعه به اعتصاب سراسری کامیون‌داران، به سیاست تطمیع و خاموش کردن کیسه مردم اقدام کند؟ مانند گران کردن ناگهانی نرخ کرایه تاکسی در تهران که رژیم متوجه عزم تاکسی‌رانان با شرف تهرانی برای پیوستن به کامیون‌داران اعتصابی شد و با بالا بردن نرخ کرایه تاکسی تلاش کرد آنان را از همراهی با کامیون‌داران اعتصابی بازدارد. اما بهای آن را نه از سوبسید‌های حکومتی و یارانه‌های دولتی بلکه از جیب مسافران تهرانی گرفت!
۲٫آیا حکومت تلاش خواهد به مبارزه منفی با اعتصاب کامیون‌داران بپردازد؟ و با مشمول مرور زمان کردن اعتصاب کامیونداران، آنان را فرسوده و مستاصل کند؟
جواب بی‌شک منفی است! گرچه حکومت تلاش دارند در چنین مواقعی بین اقشار مختلف مردم اختلاف انداخته و گلیم حاکمیت خود را از آب بگیرند اما تمامی اقشار و اصناف و تمامی آحاد ملت ایران، دولت و کل حاکمیت را عامل وضعیت موجود می‌دانند.
آن که باید جوابگوی گرانی کالاها و خدمات اجتماعی باشد دولت و کل حاکمیت است!
اعتصاب سراسری کامیون‌داران، نشان داد که جامعه ایران برخاسته است و امواج طوفان خود را به ساحل رسانده است و  به ساحل میکوبد.
حرکتی طوفانی در پیش است و سیلی بنیان کن که تومار بر می اندازد. این حرکت آغاز یک تحول سنگین و بنیان کن در جامعه‌ای که سر ایستادن ندارد!

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy