قیمت دلار امروز در بازار آزاد ۸هزار تومان خرید و فروش شد نرخ ارز را دلالان تعیین می‌کنند

260
قیمت دلار

قیمت دلار در کوچه پس کوچه های بازار تهران توسط دلالان تعینن و خرید و فروش میشود و دولت هیچ کنترلی ندارد. این را محمود شکری عضو کمیسیون اقتصادی میگوید.

وی با انتقاد از خرید و فروش ارز با نرخ ۸ هزار تومان در بازار آزاد، گفت: دولت عملا قصد مدیریت بازار ارز را ندارد.

شکری عملکرد بانک مرکزی را در مدیریت بازار ارز مورد نقد قرار داد و گفت: ارزی که از خارج از کشور می آید در اختیار بانک مرکزی قراردارد بنابراین مسئول بازار ارز بانک مرکزی است.

نماینده تالش با انتقاد از خرید و فروش ارز با نرخ ۸ هزار تومان در بازار آزاد گفت: این ارز را دلال ها از کجا می آورند که با این نرخ در کوچه و پس کوچه ها می فروشند. نقش بانک مرکزی در این موضوع چیست.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس گفت: فردی به من شکایت کرده که قبل از نوسانات ارز من ماشین الات خریده بودم، ثبت سفارش نیز کرده بودم و قسط اول ارز را هم واریز کرده بودم اما وقتی نوسانات بازار ارز آغاز شد، به بنده گفتند صبر کنید سامانه بزنیم، در سامانه هم درخواست کردم اما باز هم ارز ۴۲۰۰ تومانی به ما نمی‌دهند.

شکری گفت: بنده نامه ای به ریاست بانک مرکزی نوشتم و از این روند انتقاد کردم. وی عدم مدیریت بازار ارز توسط دولت را شک برانگیز خواند و گفت: دولت عملا قصد مدیریت بازار ارز را ندارد.

این در حالیست که بر اساس نرخ اعلام شده اتحادیه طلا، بهای هر اونس طلا در بازارهای جهانی امروز چهار دلار و ۶۹ سنت کاهش یافت و به یک هزار و ۲۹۷ دلار و ۴۴ سنت رسید.

هر گرم طلای خام ۱۸ عیار نیز با افت ۱۸ هزار و ۴۰۰ ریالی، یک میلیون و ۹۶۲ هزار و ۴۰۰ ریال قیمت خورد.

معامله گران هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را با ۱۰۰ هزار ریال کاهش قیمت، ۲۱ میلیون و ۴۴۰ هزار ریال فروختند اما بهای سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با ۳۵۰ هزار ریال افزایش، به ۲۱ میلیون ریال رسید.

در بازار آزاد هر نیم سکه با ۳۰۰ هزار ریال افزایش بها، ۱۰ میلیون و ۹۴۰ هزار ریال به فروش رفت اما ربع سکه تغییر قیمتی نداشت و در محدوده ۶ میلیون و ۱۳۰ هزار ریال باقی ماند.

همچنین بهای هر قطعه سکه گرمی با رشد ۱۳۰ هزار ریالی به سه میلیون و ۷۵۰ هزار ریال در بازار رسید.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy