رژه سپاه با جهیزیه اهدایی خامنه ای، بازی با آبروی دختران فقیر بلوچستان در شروع زندگی مشترک

95
جهیزیه اهدایی

اگر تا قبل از این مراسم سخیف جهیزیه اهدایی اهل محل نمی‎دانستند فلان خانواده فقیر است و در تنگدستی زندگی می‎کند حالا با رژه جهیزیه اهدایی در شهر که پشت آن تبلیغ سپاه و بسیج است همه فهمیدند که وسایل فلان خانه از بیت عاقا رسیده است.

به گزارش «محبت نیوز» روز سه‎شنبه، هشتم خرداد، امان‌الله گشتاسبی جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در جمع خبرنگاران و مقام‌های محلی سیستان و بلوچستان خبر داد که علی خامنه‎ای به عنوان هدیه و کار خیر هزینه‎ی ۱۰۰۰ سری جهزیه زوج‎های بی‎بضاعت این استان را به عهده گرفته است.

انگار که رهبر با کار شبانه روزی و بیل زدن پولی پس انداز کرده و اینک از جیب مبارکشان این جهیزیه ها را تهیه کرده.

این وانت‎ها که از تصاویر پیدا است پلاک نظامی داشتند پس از مراسم «رژه جهزیه‎ها» به منزل به زوج‌ها تحویل داده شد.

 

گشتاسبی گفت ارزش هر کدام از جهیزیه برای هر زوج مبلغ ۲ میلیون و ۳۸۸ هزار و ۵۱ تومان پیش‌بینی شده بود و با توجه به اینکه کمیته امداد مبلغی را برای مددجویان خود در نظر گرفته بود روی هم این هدایا برای افراد تحت پوشش ۳ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان شد.

این مقام نظامی در جمع خبرنگاران تاکید کرده که نزدیک به ۳ میلیارد تومان برای این اقلام هزینه شده و برای شناسایی این زوج‌ها «قرارگاه‌های عملیاتی»، «رسته‌های رزمی بسیج»، «سپاه»، «آستان قدس» و «کمیته امداد» همکاری داشتند.

گفته شده از این تعداد جهیزیه ۵۰ درصد به مددجویان کمیته امداد و ۵۰ درصد به عموم مردم که در مناطق محروم شناسایی شده‌اند واگذار شده است.

به طور دقیق مشخص نیست آیا مبلغ مابه التفاوتی که کمیته امداد روی هدیه خامنه‎ای گذاشته شامل ۵۰ درصد بی‎بضاعت که عضو کمیته امداد نبودند هم شده یا خیر.

ایران تحت حکومت جمهوری اسلامی، شاید تنها جای دنیا باشد که وقتی رهبر آن قصد کمک به مردم بی‎بضاعت را می‌کند بدون آنکه در نظر گرفته شود در بوق و کرنا می شود.

این شهروندان زیر سوء مدیریت و غارت منابع طبیعی و بی‎مسوولیتی در بدترین شرایطی زندگی می‎کنند و سهمی از منابع طبیعی و پول نفت و گازی که بفروش می‎رسد و خرج موشک سازی و حزب‎الله و حماس می‎شود ندارد اما چون قرار به تبلیغات و در شیپور کردن نام “علی خامنه‎ای” در شرایط بحرانی و در اوج اعتراضات است با آبروی بی‎بضاعتان بازی می‎شود و جهزیه‎ای جزئی که  به آنها تعلق گیرد با چنین وضعیتی به خانه‎شان می‌فرستند و قبل از آن رژه می‎روند.

اگر تا قبل از این مراسم سخیف اهل محل نمی‎دانستند فلان خانواده فقیر است و در تنگدستی زندگی می‎کند حالا با رژه جهزیه‌ها در شهر که پشت آن تبلیغ سپاه و بسیج است همه فهمیدند که وسایل فلان خانه از بیت معظم له رسیده است بی‌شرمانه چندین خبرنگار و عکاس را بسیج کردند که لابد از این لحظات متبرّک که سلطان صدقه داده عکس بگیرند.

روایت است حضرت علی وقتی کشته شد بسیاری از فقرا از کمکی که دیگر به آنها نمیشود متوجه شهادت او  شدند. زیرا او در کمک به مستمندان بسیار مخفی عمل میکرد. تفاوت این اسلام هم با آن اسلام نجومی و شاید اصلا بی ربط است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy