نوسان قیمت دلار، ارز، سکه و طلا در بازار آزاد تهران و شهرستانها

175
قیمت دلار

امروز ۱۰خرداد۹۷ افزایش قیمت در طلا و ارز و سکه داشتیم اگرچه قیمت دلار ثابت اعلام شده بود. قیمت دلارقیمت هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران  دومیلیون و ۱۷۵هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۱۹۸هزار تومان فروخته می‌شود.

سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید در بازار آزاد  با افزایش قیمت نسبت به روز قبل دو میلیون و ۱۷۵ هزار تومان و سکه تمام‌ بهار آزادی طرح قدیم دو میلیون و ۸۰ هزار تومان معامله می‌شد.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد افزایش قیمت بود به‌ نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌ سکه بهار آزادی یک میلیون و ۷۵ هزار تومان، ربع‌سکه ۶۲۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۳۷۳ هزار تومان فروخته شد.

طلای ۱۸ عیار برای هر گرم آن ۱۹۸ هزارتومان ارزش گذاری شد این در حالی بود که هر اونس طلا در بازار جهانی ۱۲۹۹٫۲ دلار قیمت گذاری و معامله شده بود.

اما دلار باتوجه به سیاست یکسان سازی به میزانی تغییر کرد و بالاتر از روزهای قبل رفت و امروز نرخ هر دلار از ۴۲۰۰ تومان جهانگیری به ۴۲۱۴تومان قیمت گذاری شده است.

تسنیم نوشت: هر یورو ۷ هزار و ۵۱۵ تومان و هر پوند با ارزش ۸ هزار و ۵۹۷ تومان و درهم امارات ۱۷۵۴ تومان در بازار آزاد ایران داد و ستد می‌شود.

رییس اتحادیه طلا، جواهر و نقره مشهد هم اعلام کرد: به علت نبود قیمت ثابت ارز و نوسانات شدید در بازار طلا، فعلا هیچ معامله‌ای در این بازار صورت نمی‌گیرد. شرایط بازار طلا از رکود گذشته و به تعطیلی در خرید و فروش رسیده است.

به دلیل محاسبه قیمت طلا بر اساس نرخ ارز در بازار آزاد، افزایش قیمت ارز تاثیر مستقیم بر قیمت سکه و طلا دارد. با توجه به تلاطم زیاد در نرخ ارز، شاهد افزایش قیمت طلا و نوسان شدید در بازار این کالا هستیم.

در حال حاضر نرخ طلا را از طریق بازار طلافروشان تهران و اصفهان دریافت میکنیم که تا مبلغ ۱۹۳ هزار و۵۰۰ تومان افزایش داشته است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy