طوفان شدید امروز تهران باعث کشته و مجروح شدن ۷۷نفر از شهروندان تهران شد

183

روز چهارشنبه ۹ خرداد طوفان شدید با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت از سمت فرودگاه  خمینی به سمت غرب تهران حرکت کرد و پس از وارد کردن خسارت، با بارش باران به پایان رسید.

این طوفان که همراه با بارش باران و گرد و خاک بیشتر مناطق استان تهران را در نوردید، باعث شکسته شدن درختان و افتادن آنها در سطح معابر و بند آوردن خیابان‌ها شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها از ایران، طوفان شدید در برخی از مناطق تهران سبب قطعی برق شد.

این طوفان  به ۱کشته و مجروح شدن حدود ۷۶نفر از شهروندان تهرانی انجامید. شدت طوفان به حدی بود که مصالح ساختمانی را به هوا پرت میکرد و بسیاری از درختان را شکست در دهکده المپیک کانکسها را چپ کرد و بسیاری از کابلهای برق دچار اتصالی و جرقه های وحشتناک شد.

سخنگوی اورژانس ایران از جان باختن یک نفر و زخمی‌شدن ۷۶ نفر دیگر بر اثر وزش طوفان و باد شديد در تهران خبر داد.

مجتبی خالدی گفت: فرد جان باخته، يكى از ساکنان محله نازى‌آباد تهران بوده که به علت «ريزش آوار» کشته شده است.

لحظه اتصالی کابل‌های برق بر اثر طوفان شدید هم‌اكنون در تهران دهکده المپیک

از میان ٧٦ فرد مصدوم، ۲۵ نفر به بيمارستان انتقال پيدا كردند. سقوط از ارتفاع و ریزش آوار بیشتر علت تماس با اورژانس ایران در طول وزش طوفان در تهران گزارش شده است.

رئیس ستاد مدیریت بحران تهران هم درباره خسارات وارده به دلیل وزش طوفان در تهران گفته که «تعدادی درخت شکسته و در نقاطی هم داربست‌های ساختمانی ریزش کرده‌اند.»

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران نیز درباره خسارات اولیه وقوع طوفان در تهران گفته که «حوادثی چون سقوط اجسام، سقوط سنگ نمای ساختمان، سقوط داربست، شکستگی درختان و سقوط بنرهای تبلیغاتی» گزارش شده است.

وزش باد شديد در تهران باعث شد تا فعاليت پروازی فرودگاه های خمینی و مهرآباد متوقف شود و تعدادی از پروازها به فرودگاه های مبدا بازگشتند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy