موریتانی دو مرکز فرقه گرایانه وابسته به ایران را تعطیل و سفیر ایران را احضار کرد

63
موریتانی دو مرکز فرقه گرایانه وابسته به ایران را تعطیل و سفیر ایران را احضار کرد

دولت موریتانی، دو مرکز مهم ایرانی که در آن به تبلیغات فرقه گرایانه و آموزشهای فرقه ای برای  تفرقه افکنی بین مسلمانان این کشور داده میشد و به میزان زیادی پول مردم ایران را به خود اختصاص داده بود را تعطیل کرد. دولت موریتانی در اعتراض به این عمل، سفیر ایران را احضار کرده و به او تذکر داد.

 العربیه در همین رابطه نوشت: «دولت موریتانی هم‌زمان با تعطیل کردن دو مرکز تبلیغ مذهب وابسته به ایران، محمد عمرانی سفیر این کشور ار مواکشوط را به وزارت امور خارجه احضار کرد.

سایت خبری «صحرا مدیا» گزارش داد مقام‌های موریتانیایی به سفیر ایران گفتند که «دیگر نمی‌توان در برابر فعالیت‌های سفارت ایران و مراکز وابسته به آن که در پی تغییر مذهب جامعه موریتانی و عقایدش هستند، سکوت کرد».

بنا بر گزارش رسانه‌های موریتانی، وزارت امور اسلامی این کشور پس از بازرسی مجتمع امام علی در فرمانداری دار النعیم در نواکشوط شمالی، تصمیم به تعطیلی این مجتمع و برکناری امام جماعت آن گرفت.

بنا بر اعلام سایت موریتانیی «الاخبار»: «مجمتع امام علی چند سال پیش هم‌زمان با اعلام تغییر مذهب شماری از موریتانیایی‌ها، در فرمانداری دار النعیم برپا شد. این مرکز علاوه بر برپایی مراسم مذهبی در مناسبت‌های خاص، اقدام به برگزاری اردوهایی به لبنان و ایران می‌کند».

یک مرکز مشابه دیگر هم واقع در فرمانداری تفرغ زینه در نواکشوط، توسط مقام‌های موریتانیایی تعطیل شد.»

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy