بدنبال تحریم‌های آمریکا شرکت لوک اویل دومین تولیده کننده بزرگ نفت روسیه از ایران رفت

شرکت لوک‌اویل دومین تولیدکننده بزرگ نفت روسیه، گفته است که به دلیل تحریم های آمریکا تصمیم گرفته در این مقطع پروژه های توسعه در ایران را دنبال نکند.

 یک مقام این شرکت در کنفرانسی خبری به رویترز گفت: “هنوز نمی توانیم بگوییم طرح های ما (در ایران) چه خواهد بود. در این مقطع همه چیز را متوقف کرده ایم.”

لوک‌اویل برای توسعه میادین نفتی آب تیمور و منصوری درحال گفت و گو با ایران بود.

میدان نفتی منصوری در ۵۰ کیلومتری جنوب شرقی اهواز در استان خوزستان قرار دارد. میدان نفتی آب تیمور هم در همان اطراف در ۲۵ کیلومتری غرب اهواز است.

مدیر شرکت نفت و گاز توتال هم گفت، امید چندانی به دریافت معافیت از دولت آمریکا برای ادامه سرمایه گذاری در ایران ندارد.

 تسنیم به نقل از رویترز نوشت: پاتریک پویان، مدیر شرکت فرانسوی توتال در شهر سن پترزبورگ روسیه در پاسخ به سئوالی با اشاره به تهدید مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا به وضع «شدیدترین تحریم های تاریخ» علیه  ایران گفت: «ما در ایران نیاز به معافیت از تحریم های آمریکا داریم. شما هم مثل من حرفای اخیر آقای پمپئو را شنیدید. آیا شما واقعا فکر می کنید او قصد دارد معافیت اعطا کند؟»

توتال روز ۱۶ ماه می اعلام کرد، در صورتی که نتواند از دولت آمریکا بابت حضور خود در ایران معافیت تحریمی بگیرد، از قرارداد چند میلیارد دلاری توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی کنار خواهد کشید.

تا کنون شرکت نفتی بریتیش پترولیوم نیز از احتمال قطع همکاری با ایران به علت تهدید‌ و تحریم های آمریکا خبر داده است. این شرکت نفتی طی بیانیه‌ای اعلام کرده که تصمیم گرفته است تا برخی برنامه‌های خود برای اجرا در این میدان گازی در دریای شمال را لغو کند. چرا که به دنبال روشن شدن تحریم‌های آمریکا در رابطه با ایران است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy