یک دختر دانشجو با شجاعت انتقاداتی را در دیدار با خامنه ای مطرح کرد

245
یک دختر دانشجو با شجاعت انتقاداتی را در دیدار با خامنه ای مطرح کرد
یک دختر دانشجو با شجاعت انتقاداتی را در دیدار با خامنه ای مطرح کرد

یک دانشجوی ایرانی روز دوشنبه در دیدار علی خامنه ای، با گروهی از دانشجویان انتقادات فراوانی را از وضعیت کشور مطرح کرد.

به گزارش رسانه‌های ایران سحر مهرابی که عضو شورای مرکزی ناظر بر نشریات وزارت علوم معرفی شده است در حضور رهبر ایران راه حل مشکلات کنونی ایران را «تعمیق دموکراسی» دانست.

از جمله مشکلاتی که سحر مهرابی در سخنان خود به آن اشاره کرد «نابرابری سیستماتیک میان طبقات جامعه»، «فروپاشی ارزش های اخلاقی»، «شیوع آسیب‌های اجتماعی»، «بحران‌های محیط زیستی»، «افزایش حاشیه نشینی و طرد اقلیت‌ها» و «وضعیت وخیم اشتغال» بود.

این دانشجو در سخنان خود همچنین از «تضعیف ساختارهای قانونی از طریق ایجاد نهادهای موازی سیاسی- امنیتی»، «مداخلات غیرقانونی نیروهای نظامی-امنیتی در وظایف نهادهای منتخب ملت»، «تضییع حق انتخاب مردم با ردصلاحیت‌های سلیقه‌ای» و «دخالت‌های فراقانونی قوه قضاییه در وظایف دیگر قوا» انتقاد کرد.

سحر مهرابی در بخشی از سخنان خود همچنین از «برخورد خلاف موازین شرعی با زنان به ارشاد آنها»، «فیلترینگ»، «برخورد با مطبوعات» و «حصر هشت ساله» اشاره کرد.

در مقابل علی خامنه ای ضمن اشاره به اعتراض دانشجویان به بسیاری از مسائل بیشتر این اعتراض ها را وارد دانست. وی در عین حال تاکید کرد: «تحقق آرزوهایی که از طرف جوانان پرشور به راحتی بیان می شوند، با در نظر گرفتن واقعیات به این سادگی‌ها امکان پذیر نیست بلکه نیازمند کار و تلاش و برخی مقدمات است.»

سخنان انتقادآمیز یکی از دانشجویان در دیدار با رهبر ایران در حالی بیان می‌شود که در ماه‌های گذشته بسیاری از شهروندان نسبت به وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی این کشور اعتراض کرده‌اند. تظاهرات گسترده دی ماه ۱۳۹۶ در چند شهر ایران، گسترده‌ترین موج اعتراض‌ها از سال ۱۳۸۸ بود.

در سال ۱۳۸۸ نیز تنها چند ماه پس از اعلام نتیجه انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری ایران که با اعتراضات گسترده روبرو شد محمود وحیدنیا، دانشجوی دانشگاه صنعتی شریف انتقاداتی را در دیدار علی خامنه ای با دانشجویان مطرح کرده بود.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy