چهارمین انسانی که به کره ماه سفر کرده بود، درگذشت

30
چهارمین انسانی که به کره ماه سفر کرده بود، درگذشت
چهارمین انسانی که به کره ماه سفر کرده بود، درگذشت

آلن بین، فضانورد آمریکایی که چهارمین انسانی است که به کره ماه سفر کرده در سن ۸۶ سالگی درگذشت.

آلن بین در ماموریتی در نوامبر ۱۹۶۹با آپولوی ۱۲ به ماه رفت. او پس از نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و چارلز کونارد چهارمین انسانی بود که به ماه سفر کرده بود.

آقای بین پس از بازنشستگی از ناسا به عرصه هنر روی آورد و نقاشی را آغاز کرد. کارهای نقاشی او که بیشتر الهام گرفته از سفر او به کره ماه بود، با استقبال خوبی هم رو به رو شد. پس از بازنشسته شدن از سازمان فضایی آمریکا (ناسا) و ورود به عرصه هنر، یک نقاش موفق شد و بیشتر آثارش برگرفته از سفرهایش به فضا از جمله ماموریت به کره ماه بود.

پس از اعلام این خبر ناسا (سازمان فضایی آمریکا) در چندین توییت ضمن ابراز تاسف بابت درگذشت این فضانورد سابق، با خانواده آقای بین همدردی کرد.گفتنی است که پیش از آلن بین تنها سه انسان دیگر توانسته بودند بر کره ماه قدم بگذارند. نیل آرمسترانگ، باز آلدرین و چارلز کونارد و از میان این افراد، فقط آلدرین ۸۸ ساله در قید حیات است.

بیشتر بخوانید

باز آلدرین، فضانورد آمریکایی و دومین انسانی که بر کره ماه گام نهاد .

آلدرین ۸۶ ساله همراه با گروهی از گردشگران به قطب جنوب سفر کرده بود که به دلیل بیماری به ایستگاه تحقیقاتی مک موردو، بزرگترین ایستگاه منطقه قطب جنوب منتقل شد. وی در حال حاضر تحت نظر پزشکان است و وضعیت جسمانی او ثابت گزارش شده است.

این فضانورد بازنشسته آمریکایی پس از نیل آرمسترانگ دومین انسانی است که طی مأموریت آپولو ۱۱ در ۲۰ ژوئیه ۱۹۶۹ میلادی بر کره ماه قدم گذاشت.

https://t.me/Iran_news_ajancy

تلگرام ما