فاجعه کشتن دو وکیل در ایران – دومین وکیل با چاقو جلوی خانه اش به قتل رسید

136
قتل وکیل

روز گذشته قتل وکیل دوم با چاقو در مقابل منزلش خبری شوکه کننده بود. وکیل سلماسی

روز گذشته رسانه‌های محلی سلماس اعلام کردند که م.محمودى وکیل ۴۵ ساله که اصالتاً اهل سلماس بوده است با چندین ضرب چاقو مقابل منزل خود در ارومیه به قتل رسیده است.

هفته گذشته نیز قتل وکیل زن ۴۱ساله در شهرستان لنگرود با یک اسحله شکاری توسط مردی ۴۵ ساله صورت گرفت.

محمد نجفی وکیل شریف که به دلیل دفاع از مردم همواره یا در زندان یا در انتظار حکم است

این خانم وکیل صبح روز ۳۰اردیبهشت توسط دهیار سابق یکی از روستاهای شهرستان لنگرود، مقابل دادگستری این شهرستان با شکلیک گلوله، به قتل رسیده است. رسانه های حکومت کشتن وکیل توسط دهیار را اختلاف شخصی قلمداد کردند.

حسین احمدی‌نیاز وکیل پایه یک دادگستری که اخیرا نیز وکالت پرونده دانش‌آموزان شین‌ابادی را بر عهده دارد در نامه‌ای خطاب به رئیس اسکودا نوشت: کمتر از یک هفته دو نفر از همکاران، وکلای دادگستری، ایران به طرز فجیعی به قتل رسیده‌اند، قبلا هم چند نفر دیگر از وکلای دادگستری ایران ،این چنین، به قتل رسیده بودند، و شوربختانه این آخرین آن نخواهد بود. با بررسی جامعه وکلای دادگستری کشورهای دیگر جهان،کمتر مورد مشابهی یافت می‌شود و ظاهرا این سرنوشت شوم صرفا برای وکلای دادگستری ایران در حال رقم خوردن است.

وی افزود: مدت مدیدی است که هجمه علیه وکلای دادگستری شروع شده و در حال شیوع کامل است به نحوی که عده‌ای بی محابا اقدام به قتل وکیل دادگستری نموده‌اند، این شیوه رفتاری علیه وکلای دادگستری تاکنون مورد واکاوی و آسیب‌شناسی قرار نگرفته است اما می‌توان گفت وقتی که وکیل دادگستری توسط عده‌ای خاص مورد عتاب و خطاب قرار می‌گیرد یا هنگامی که موکل را ترغیب به عزل وکیل می نمایند یا در جلسه رسیدگی در حضور موکل، وکیل را به سخره می‌گیرند و….. چه انتظاری داریم که شأن وکیل حفظ شود.

حسین طالع هم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا گفت: قتل دونفرازوکلای دادگستری در فاصله زمانی یک هفته بعنوان یک اپیدمی خطرناک علیه تمامیت حرفه وکالت محصول ومیوه تلخ تبلیغات مسموم رسانه های ارتباط جمعی است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy