ناصر ملک مطیعی ستاره چند دهه سینمای ایران درگذشت

58
ناصر ملک مطیعی نفر سمت چپ ستاره چند دهه سینمای ایران درگذشت
ناصر ملک مطیعی نفر سمت چپ ستاره چند دهه سینمای ایران درگذشت

ناصر ملک مطیعی بازیگر پیشکسوت و محبوب سینمای ایران در دهه ۵۰ جمعه‌شب با تلخكامي به خاطر برخوردهايي كه با هنرمندان هم نسلش همچون «محمدعلي فردين» و «رضا بيك‌ايمانوردي» و … شد، دارفانی را وداع گفت.

ناصر ملک مطیعی پس از انقلاب دیگر اجازه بازی و‌حضور بر روی پرده نقره‌ای را نیافت. ناصر كه در كنار محمدعلي فردين، رضا بيك ايمانوردي، بهروز وثوقي چهار ضلع بازيگران مرد سينماي قبل از انقلاب را تشكيل مي دادند كه حال از بين اين ۴ ستاره محبوب و بيادماندني سينماي قبل از انقلاب، فقط بهروز وثوقي در قيد حيات است.

ملک مطیعی، دوران پس از انقلاب را دوران سختی توصیف کرده‌است. زیرا دچار انزوا و تنهایی و از طرفی، عشق و علاقه مفرطی که به فیلم و سینما داشت، قابل تحقق نبود و امکان کار هنری برای وی مهیا نبود.

پس از مدتی، به دعوت عوامل تولید برزخی‌ها، نقش مثبت و کوتاهی را بازی می‌کند. با این وجود، نام وی در زمان تیتراژ پایانی فیلم به نمایش درنیامد و روزنامه‌ها نیز خبری در خصوص حضور مجدد وی، منتشر نکردند که این موضوع، موجب دلسردی مفرط وی شد.

وی شرح آن روزگار خود را اینگونه توصیف می‌کند: «کسی از دوستان من هم نمانده بود. بهروز که به خارج رفت، فردین هم مدتی تقلا کرد تا بتواند کار کند، ایرج قادری هم خواست که کار کند و کار کرد؛ ولی من از کسی تقاضای کار نکردم و خودم را کنار کشیدم.»

زمستان سال گذشته دو برنامه از صداوسیمای جمهوری اسلامی او را دعوت کردند و مصاحبه‌ای با ستاره سینمای ایران ترتیب دادند اما این مصاحبه‌ها هرگز اجازه پخش پیدا نکرد.

بهزاد فراهانی٬ بازیگر پیش‌کسوت سینما و تئاتر در واکنش به این اتفاق گفته بود: «ناصر ملک‌مطیعی پدر سینمای ایران است و اگر ما این نامهربانی را در حق این مرد می‌کنیم مشکل از ماست، باید حرمت این مرد را داشته باشیم. این که تحت چه شرایطی و اعمال سیاست‌هایی، جلوی این شخصیت را گرفتیم و اگر نگذاشتیم سال‌هایی از زندگی‌اش را خوشبخت زندگی کند، این مشکل ماست.»

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy