سیل در کردستان با ارتفاع دو متر در میان روستاهای کردستان روان شد

100
سیل در کردستان

شب گذشته ۴خرداد ۱۳۹۷ در اثر بارش شدید تگرگ سیل در کردستان با ارتفاع دو متر ، سیلابهای وسیعی در میان خانه ها و کوچه ها و خیابانهای شهرهای مختلف کردستان روان کرد.  در برخی مناطق ارتفاع آب به بیش از دو متر میرسید. این سیل که یکباره وارد خانه ها و اماکن استقراری مردم شده بود تعدادی از خانه های اهالی را خراب کرد. حکومت به جای هر کمکی نیرهای مسلح را به منطقه اعزام کرد

میزان سیل به حدی بود که یک نوزاد را آب با خود برد و پس از ان او را در میان گل و لای باقیمانده در سیلاب پیدا کردند.

نبود زیرساختهای مناسب و عدم لایروبی و نداشتن آب راه از پایه ای ترین اقداماتی است که برای شرایط بحرانی میبایست توسط مسولین هر شهر در دستور فوری قرار بگیرد اما از آنجا که برای کشور ما خرج‌های جنگ برای منطقه و آبادانی برای کشورهای همسایه در اولویت است کشور خودمان ویرانه ای تبدیل شده است که با کمترین باران نه تنها در روستاهای دور افتاده که در قلب پایتخت هم مردم را می کشد.

یادآوری میشود:

بارش باران در تهران نیز مثل بسیاری از شهرهای ایران که بسرعت موجب سیل شد. پایتخت هم از نبود زیرساختها و عدم لایروبی آبراه ها رنج میبرد، زیرا بودجه‌ای که برای طرح‌های عمرانی ارائه میشود را هستند مدیرانی که صرف خاصه خرجی‌های خودشان میکنند.

بنا به گزارشات جاده چالوس تا هشت خرداد بسته است. در این جاده در اثرریزش کوه ۴ نفر را به شدت مصدوم شده اند.

سیل در شمیرانات ۶ مصدوم و سه نفر مفقود به جای گداشته است البته از تعداد مفقودین اطلاع کاملی در دست نیست و دستگاه خبررسانی حکومتی همواره آمار مصدوم و مجروح حوادث این چنینی را کم منعکس میکند و باید منتطر اخبار واقعی بود

این در حالی است که معاون هلال احمر استان تهران گفته است: ۶ نفر در سیل روز گذشته شمیرانات مصدوم شدند، احتمال گرفتار شدن سه نفر در زیر آوار ناشی از سیل در روستای رودک وجود دارد. این سیل در ۲ بخش لواسانات و رودبار قصران از توابع شهرستان شمیرانات رخ داده است.

عکس و فیلمهای بیشتر را در تلگرام ما ببینید

https://t.me/Iran_news_ajancy