ماموران انتظامی گرتی دو جوان ۲۵ و ۲۶ساله را با سنگ کشتند + عکس

114
ماموران انتظامی پاسگاه گرتی دو جوان 25 و 26ساله را با سنگ کشتند

بامداد امروز جمعه ۴ خرداد ۹۷ ماموران انتظامی پاسگاه کَرتی از توابع لیردف (روستایی از توابع شهرستان جاسک در استان هرمزگان )، به سمت خودروی حامل سوخت، سنگ پراکنی کردند که در اثر اصابت سنگ به سر راننده، خودرو واژگون شده، راننده آن رامین گرگیج فرزند غلام محمد ۲۶ ساله و شاگرد خودرو به اسم راشد بلوچ ۲۵ ساله کشته شدند.

بیشتر بخوانیم:
ظهر روز یکشنبه ۹ اردیبهشت۹۷ دانش آموزان دبیرستان صادقی در بنجار Bonjar (یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان در نزدیکی زابل) سوار برخودرو در حال عبور بودند که ماموران انتظامی به سمت آنها آتش گشوده و دو کودک در اثر اصابت گلوله به شدت مجروح شده و در بخش فوریت های پزشکی بیمارستان امیر المومنین زابل بستری شدند.

این دو دانش آموز پسر از طایفه “بارانی” معرفی شده اند. یکی از دو کودک از ناحیه سر و دیگری از ناحیه کتف و دست مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

گزارشهای مردمی می گوید ماموران “پلیس راه زابل نهبندان” به سمت این دانش آموزان تیراندازی کردند.

ماموران انتظامی پس از تیراندازی صحنه را ترک کردند. خانواده این دو کودک با هزینه های چند میلیونی اقدام به درمان آنها کرده اند.

تا کنون همه رسانه های داخلی و مسئولان محلی نسبت به این موضوع سکوت کرده اند.

– ظهر روزجمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ گل محمد شاهوزهی از اهالی سیب سوران (واقع در استان سیستان و بلوچستان) که به سمت خاش سفر می کرده است، در اثر تیراندازی ماموران انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شد. راننده این خودرو ۴۰۵ نیز مجروح گردید. گفته شده نامبرده در این خودرو مسافر بوده است.

در سیستان و بلوچستان بسیاری از خودروها در مسیر بین شهرها اقدام به “مسافرکشی” می کنند. این خودرو نیز از شهرستان سیب سوران به سمت خاش در حال حرکت بوده که بعد از روستای قادر آباد پسکوه مورد تیراندازی ماموران قرار می گیرد.

نامبرده و راننده خودرو “شهروندان عادی” بوده که هیچگونه بار قاچاق نیز نداشته اند.

لازم به توضیح است که آمار کشته و زخمی از شهروندان سیستان و بلوچستان در ماه های اخیر افزایش یافته است. در یک ماه گذشته دست کم ۱۰ نفر کشته و زخمی شده و مورد تعرض ماموران قرار گرفته اند.

– روز پنجشنبه۲۳فروردین۹۷ در اثر تیراندازی مستقیم ماموران انتظامی سرکوبگر جمهوری اسلامی در منطقه ناصرآباد کرمان فرهاد لکزائی فرزند عصمت ۲۷ ساله، شهروند بلوچ، ساکن ایرانشهر با اصابت گلوله به سرش کشته شد.

– روز ۱۰فروردین ۹۷ ‏مراسم تشیع پیکر ⁧عبدالواحد⁩ رئیسی شهروند بلوچی كه بخاطر چند كيسه برنج توسط ماموران پاسگاه ساربوک کشته شده بود، در میان خشم مردم بلوچ برگزار شد.

عوامل این قتل عمد به نامهای محمد صبوری زابلی و روح الله صبوری شناسایی شده اند. مردم سیستان و بلوچستان فقیرترین و تحت سرکوب وحشیانه ملی و مذهبی و اقتصادی در حاکمیت جمهوری اسلامی قرار دارند.

–  روز چهارشنبه۸ فروردین ۹۷ یک جوان بلوچ به نام عبدالواحد قصر قندی در اثر اصابت گلوله ماموران جنایتکار انتظامی پاسگاه ساربوگ زخمی شد. عبدالواحد به دلیل خونریزی شدید به بیمارستان نیکشهر منتقل شد و به بخش فوریتهای پزشکی فرستاده شد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy