معلمین زندانی در زندانهای جمهوری اسلامی در بدترین شرایط نگهداری میشوند

108
معلمین زندانی در زندانهای جمهوری اسلامی در بدترین شرایط نگهداری میشوند
معلمین زندانی در زندانهای جمهوری اسلامی در بدترین شرایط نگهداری میشوند

معلمین زندانی در زندانهای ایران در شرایط بدی در اعتصاب و اعتراضند معلم زندانی روح الله مردانی از روز ۴اردیبهشت ماه ۹۷ تاکنون در اعتصاب غذاست. و امروز بیست و شش روز اعتصاب غذای اوست.

آقای روح الله مردانی معلم مشاوره ناحیه ۴ کرج و دانشجوی دانشگاه تهران در جریان اعتراضات سراسری دی‌ماه ۹۶ همراه با جمعی دیگر از دانشجویان دانشگاه تهران اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

آقای مردانی در ۲۸ دی ماه ۹۶ در این تظاهرات بازداشت و به اوین منتقل شد. اما با وجود گذشت چند ماه همچنان بلاتکلیف است.

این معلم معترض از تاریخ ۴ اردیبهشت ماه ۹۷؛ اقدام به اعتصاب غذا در اعتراض به بازداشت و بلاتکلیفی خود زده و تا به امروز ۲۶ روز از اعتصاب غذای او می گذرد.

وی در روزهای اخیر در پی وخامت وضعیت جسمی به بهداری زندان منتقل شد و چند بار به او سرم وصل کرده‌اند.

یکی دیگر از معلمین زندانی دیگر اسماعیل عبدی امروز بیست و هفتمین روز اعتصاب غذای اوست.

عبدی در نامه ای به مناسبت اول ماه مه نوشت: من به عنوان یک معلم، از درون زندان اوین و در هشتمین روز اعتصاب‌غذای خود، اول ماه می، روز همبستگی جهانی کارگران را، به همه کارگران جهان تبریک می‌گویم و از همه فعالان و تشکل‌های کارگری و معلمان که حمایت خود را با خواسته‌ها و مطالبات من که همانا خواست تمامی کارگران و معلمان است، اعلام کردند، تشکر می‌کنم.

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران، این معلم زندانی در جریان تجمع روز پنج‌شنبه ۲۰ اردیبهشت معلمان مقابل سازمان برنامه و بودجه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تکمیل مراحل بازجویی در روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت‌ماه به زندان تهران بزرگ منتقل شد، علیرغم اینکه با تبدیل قرار بازداشت وی به قرار وثیقه موافقت شده کماکان در بازداشت به سر می‌برد.

آقای حبیبی روز سه‌شنبه طی تماسی که با خانواده خود داشت از تعیین قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی برای خود خبر داده بود اما پس از مراجعه خانواده وی به دادسرای اوین با تودیع قرار وثیقه آنان مخالفت شده بود.

خدیجه پاک ضمیر، همسر آقای حبیبی در این رابطه اشاره کرد “در این مدت تنها توانسته یک بار آن هم به مدت پنج دقیقه محمد حبیبی را ملاقات کند.”

خانم پاک ضمیر درباره وضعیت آقای حبیبی در یادداشت کوتاهی آورده است: “آقای حبیبی وضع بسیار نامناسبی داشت. او را با پای برهنه و لباس‌هایی که در روز بازداشت تنش بود و به خاطر ضرب و شتم هنگام بازداشت پاره شده بودند دیدم. پای راستش می‌لنگید و کبودی و خون مردگی روی پایش مشخص بود”.

محمد حبیبی فعال صنفی و عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۲ اسفندماه سال گذشته، توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود و پس از گذشت ۴۴ روز مورخ ۲۶ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.

 تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy