قیمت ارز، طلا، سکه در بازار امروز تهران

204
قیمت دلار بعد از چند هفته امروز به کمتر از ۴۶۰۰ تومان رسید
قیمت دلار بازار امروز تهران

آژانس ایران خبر به نقل از ایران پرس نیوز:‌ قیمت ارز، طلا و سکه در بازار امروز تهران، باز هم بالا رفت. هر قطعه سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران با قیمت یک‌میلیون و ۹۶۱ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار با قیمت ۱۸۳هزار تومان فروخته می‌شود.

به گزارش جی پلاس، امروز در بازار آزاد سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با افزایش قیمت نسبت به روز قبل یک میلیون و ۹۶۱ هزار تومان و سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم یک میلیون و ۸۸۴ هزار تومان در بازار امروز تهران معامله می‌شد.

هر قطعه نیم‌بهار آزادی امروز شاهد کاهش قیمت بود به‌نحوی که در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۹۶۱ هزار تومان، ربع‌سکه ۵۵۴ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۳۵۰ هزار تومان فروخته می‌شد.

هر گرم طلای ۱۸عیار نیز امروز ۱۸۳ هزار تومان ارزشگذاری شده بود، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۲۹۳٫۱ دلار معامله می‌شود.

با سیاست یکسان‌سازی نرخ ارز، دولت و بانک مرکزی از ۲۰ فروردین دلار را با قیمت ۴۲۰۰ تومان تک‌نرخی کرده‌اند.

امروز در بازار آزاد هر یورو ۷ هزار و ۲۹۰ تومان و هر پوند با ارزش ۸ هزار و ۳۷۴ تومان و درهم امارات ۱۶۷۷ تومان دادوستد می‌شد.

این در حالی است که بانک مرکزی ایران اعلام کرده ارز بر پایه دلار ۴۲۰۰ تومان را فقط در اختیار فعالان اقتصادی و مردم برای تأمین نیازهای ضروری‌شان قرار می‌دهد و هرگونه خرید و فروش ارز خارج از این چارچوب قاچاق تلقی می‌شود. خبرگزاری‌ها و صرافی‌ها هم از اعلام نرخ آزاد دلار منع شده‌اند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy