شرکت نفتکش مائرسک فعالیت‌های خود را در ایران متوقف می کند

60
شرکت نفتکش مائرسک فعالیت‌های خود را در ایران متوقف می کند
شرکت نفتکش مائرسک فعالیت‌های خود را در ایران متوقف می کند

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شرکت نفتکش مائرسک امروز اعلام کرد فعالیت‌های خود را در ایران متوقف می کند.

تصمیم شرکت نفتکش مائرسک به دنبال خروج آمریکا از برجام و احتمال وضع تحریمهای جدید علیه رژیم ایران گرفته شده است. تحریم‌هایی که به گفته وزارت خزانه‌داری آمریکا، به تدریج و در دو دوره ۹۰ روزه و ۱۸۰ روزه بار دیگر برقرار خواهند شد.

خبرگزاری رویترز پیش تر در گزارشی نوشت که به دنبال تصمیم آمریکا به خروج از برجام و برقراری مجدد تحریم‌ها علیه رژیم تهران، دو شرکت بزرگ حمل و نقل دریایی، مائرسک لاین و ام اس سی، در قراردادهای خود با ایران تجدید نظر می‌کنند.

مائرسک لاین در بیانیه خود تصریح کرده که رویدادها را در آینده در نظر گرفته و تأثیر آن روی فعالیت‌های شرکت را ارزیابی خواهد کرد.

برخی تحلیلگران بر این باورند که توقف فعالیت مائرسک لاین می تواند بازار موارد غذایی در ایران را تحت تاثیر قرار دهد زیرا این شرکت از طریق کانتینر‌های خود بیشتر گندم به ایران صادر می‌کرده است.

ناظران می گویند: این پرسش که با خروج ایالات متحده از برجام، کدام تحریم ها دوباره برقرار خواهد گردید، جنبه اساسی دارد. زیرا به عنوان مثال اگر تحریم در مورد “سوئیفت” دوباره برقرار شود، اروپائیان نیز عملا به بازگشت تحریم ها می پیوندند و اقتصاد حکومت ایران فلج می شود.

“سویفت” یک سیستم بین المللی برای مبادلات بانکی بین کشورهاست و اگر آمریکا دستور دهد که این گونه مبادلات با حکومت ایران قطع شود، کشورهای اروپایی باید تصمیم بگیرند که آیا ادامه تجارت با ایران را ترجیح خواهند داد و یا داد و ستد با ایالات متحده برایشان مهمتر است. بدیهی است که حجم مبادلات با آمریکا چندین برابر تجارت با تهران است و اروپائیان باید آمریکا را بر حکومت ایران ترجیح دهند.

 تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy