مشخصات ۱۴ شخصیت ونهاد مورد تحریم آمریکا و رابطه تنگاتنگ حزب‌ الله با شخص خامنه ای

120
مشخصات 14 شخصیت ونهاد مورد تحریم آمریکا و رابطه تنگاتنگ حزب‌ الله با شخص خامنه ای
مشخصات 14 شخصیت ونهاد مورد تحریم آمریکا و رابطه تنگاتنگ حزب‌ الله با شخص خامنه ای

برای بهتر آشنا شدن با افراد و ارگانهایی که مورد تحریم آمریکا قرار گرفتند به طور خلاصه تک به تک آنان را بشناسیم

شاید بد بی ربط نباشد که یکبار دیگر این ویدئوی حسن نصرالله  رهبر حزب الله را در کانال ما مشاهده کنید:

۱٫مجلس شورای حزب الله:‌ هیأت عالی تصمیم‌گیری در حزب‌الله لبنان است که وظیفه تعیین سیاست‎‌ها در امور دینی و مسائل استراتژیک را بر عهده دارد.

در این مجلس، مدیریتی فراگیر، طرح و قدرت سیاست سازی وجود دارد. تصمیم‌های این مجلس نهایی به شمار می‌آید اما اگر به بن‌بست برسد، رهبر ایران نظر نهایی را می‌دهد. مجلس شورای حزب‌الله، پنح مجلس فرعی هم دارد که عبارتند از:

– شورای اجرایی: کار نظارت بر فعالیت‌های روزمره تشکیلات حزب الله را بر عهده دارد.

– شورای پارلمانی: کار انتخاب نامزدهای انتخابات پارلمانی و اطمینان از اجرای تصمیم‌ها و سیاست‌های مجلس شورای حزب توسط آن‌ها را بر عهده دارد.

– شورای سیاسی: مسئولیت توسعه روابط با دیگر احزاب سیاسی لبنان را بر عهده دارد.

– شورای جهادی: بر عملیات نظامی و امنیتی حزب‌الله لبنان نظارت می‌کند، استراتژی جنگ، و کابرد فن آوری‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد و تهدیدات علیه حزب‌الله را ارزیابی می‌کند.

– شورای قضایی: این شورای نمایندگان قضایی که با حزب‌الله در زمینه حل و فصل مناقشه‌ها همکاری می‌کنند را سازماندهی و اجرای قوانین حزب توسط آن‌ها را تضمین می‌کند.

۲٫ رهبر تشکیلات حزب‌الله، حسن نصر الله رهبری حزب الله لبنان از سال ۱۹۹۲ بر عهده دارد. از آنجایی که او دبیرکل و رئیس مجلس شورای حزب الله است، بنابراین عالی‌ترین مسئول در این حزب و طراح عملیات نظامی در حزب است. او به صورت مستقیم عملیات نظامی و امنیتی حزب‌الله را فرماندهی می‌کند که مسئولیت تصمیم مشارکت حزب‌الله در جنگ سوریه بر عهده او بود.

حسن نصرالله دخالت نیروهای حزب الله در جنگ داخلی سوریه را آغاز مرحله‌ای جدید در حزب دانسته که اعزام نیروی نظامی به خارج به منظور حمایت از منافع حزب است.

۳٫ نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان است. او در سال ۱۹۸۰ به تشکیلات حزب الله لبنان پیوست و قبل از رسیدن به پست کنونی، معاون رئیس شورای اجرایی حزب بود. قاسم گفته بود که حزب‌الله تفاوتی میان دو شاخه سیاسی و نظامی قائل نیست.

او دقیقا گفته بود: «حزب الله رهبری واحدی با نام مجلس شورا دارد که عهده دار تصمیم گیری‌ها است». نعیم قاسم مدیریت فعالیت‌های سیاسی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی حزب‌الله را بر عهده دارد.

۴٫ محمد یزبک، یکی از بنیانگذاران اصلی تشکیلات حزب الله لبنان است که در حال حاضر ریاست شورای قضایی را برعهده دارد. او بر اجرای فرمان‌های نظامی حزب در مرکز لبنان که پشتیبانی آموزشی و لجستیکی را برای حزب فراهم می‌کند، بر عهده دارد. محمد یزبک بر اردوگاه‌های آموزشی حزب الله و عملیات قاچاق سلاح نظارت کرد و از کارشناسان سپاه پاسداران ایران برای آموزش جنگجویان حزب الله برای به کار گیری سامانه‌های تسلیحانی، میزبانی کرد. علاوه بر آن یزبک مدیریت حساب‌های بانکی حزب الله را نیز بر عهده دارد.

۵٫ حسین خلیل، به عنوان مشاور سیاسی حسن نصرالله فعالیت داشت. او همچنین یکی از فرماندهان ارشد تشکیلات حزب الله بود که در عملیات ویژه حزب الله در اروپا مشارکت داشتند.

۶٫ ابراهیم الامین السید، رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان است . او =اولین سخنگوی رسمی حزب الله بود و برپایی این حزب مشارکت کرد.

۷٫ طلال حمیه، رئیس سازمان امنیتی حزب الله در خارج. او مسئول هسته‌های خارجی حزب‌الله در سراسر جهان است.

۸٫ علی یوسف شراره، عضو و تامین کننده مالی حزب الله لبنان است که از شرکت خود که شرکت خود که گروه سرمایه‌گذاری اسپکتروم «الطیف» نام دارد، به عنوان پوششی برای تامین مالی حزب الله استفاده می‌کند.

۹٫ گروه اسپکتروم «الطیف»، مالک و رئیس هیئت مدیره این شرکت علی یوسف شراره است و مقر آن ذر بیروت قرار دارد. این شرکت در زمینه ارتباطات و صادرات و واردات فعالیت می‌کند.

۱۰٫ حسن دهقان ابراهیمی، تابعیت ایرانی دارد و تماس‌هایی نزدیک با عالی‌ترین فرماندهان سپاه پاسداران دارد. او انتقال اموال به حزب الله را تسهیل می‌کند. او و مالک شرکت تجاری – پیمانکاری ماهر است.

۱۱٫ شرکت تجاری – پیمانکاری ماهر، مقر شرکت تجاری – پیمانکاری ماهر در بیروت است که مدیریت آن بر عهده حسن دهقان ابراهیمی است، مدیر این شرکت کارمندان خود را در عملیات پولشویی و نقل اموال به عنوان شبکه تامین مالی حزب مورد استفاده قرار می‌دهد.

آمریکا تصمیم گرفته که برای مقابله با رژیم ایران، از سه محور وارد عمل شود اول اعمال تحریم‌های جدید، دوم حمایت از هم‌پیمانانش و سوم پاسخ قاطع به همه تحرکات ایران در هر جای منطقه خاورمیانه.

طی روزهای گذشته روشن بود که دولت دونالد ترامپ تصمیم گرفته که مسئله رویارویی با رژیم تهران را سرعت ببخشد، او طی ماههای گذشته از برخورد شرکای اروپائیش ناامید شده بود . ترامپ برغم ملاقات‌های مکرر با امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه و دیگر رهبران اروپایی، نتوانست آنها را برای عملی شدن خواسته‌های خود برای اجرای تعدیل بر توافق اتمی با ایران آنها قانع کند.

اروپایی‌ها نتوانستند برای مسئله موشک‌های بالستیک و دخالت‌های ایران در امور منطقه و حمایت تهران از تروریسم راه‌حلی بیابند و موضع آنها در قبال تهران ضعیف بوده است.

بازنگری در کل پرونده اتمی ایران

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در گفتگو با العربیه گفت: «هدف اصلی اداره ترامپ در رابطه با پرونده اتمی ایران این است که پرونده اتمی را به طور کامل بازنگری کند و با رفتار خصمانه ایران در منطقه مقابله و رژیم تهران را مجبور به تغییر رفتارش بکند».

این اظهارات حکایت از عزم قوی و «یکجانبه» آمریکایی‌ها برای مقابله با مشکل ایران دارد.

در چند روز گذشته علائم طرح‌های آمریکا کم کم نمایان شد این طرح‌ها عمدتا برای اعمال تحریم دوباره به تهران، طبق یک مدت زمان محدود که از ماه مه جاری آغاز و تا شش ماه آینده ادامه خواهد داشت. در همین راستا وزارت خزانه داری آمریکا از تحریم‌های جدید و متفاوت که سریع‌تر و قاطعانه‌ترند، خبر داد.

طرح دوم ترامپ بستن راه ایران که از بغداد آغاز می شود و به دمشق و سپس بیروت ادامه می‌یابد. رئیس جمهوری آمریکا می خواهد ایران را در مرزهایش متوقف کند. ترامپ در ۱۳ ماه مه در تویتی نوشت:«رفتارهای زشت ایران که همزمان با توافق اتمی آغاز شد را به یاد می‌آورید؟».

وی ادامه داد:«آنها با هر وسیله‌ای تلاش می کردند که بر خاورمیانه مسلط شوند اما اکنون دیگر قادر نخواهند بود».

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا گفت:«ما دوباره با همپیمانان سنتی و تاریخی منطقه‌ای خودمان تجدید پیمان کردیم . این اتحاد و همپیمانی با شرکای سنتی خود اساس مقابله با ایران و برای ایجاد توازن قدرت در منطقه جهت رویارویی با تهران خواهد بود».

 تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy