سومین روز اعتصاب و تجمع کارگران هپکو، مهمترین کارخانه ماشین سازی

73
تجمع کارگران هپکو
تجمع کارگران هپکو

امروز سه شنبه ۲۵اردیبهشت ۹۷ تجمع کارگران هپکو اراک وارد سومین روز اعتراض پیاپی شد. این کارگران که تعداد آنان به بیش از ۸۰۰ نفر بالغ میشود مجددا امروز نیز ریل راه‌آهن را به نشانه اعتراض مصدود کرده و روی ریلهای نشستند.

این کارگران ماه‌ها سنوات مزدی خود را دریافت نکرده اند و به این وضعیت فجیع گذران زندگی اعتراض دارند.

بیشتر بخوانیم

روز سه‌شنبه۲۵اردیبهشت۹۷ کارگران شرکت هپکو در اراک برای دومین روز متوالی در اعتراض به حقوق‌های پرداخت نشده چند ماه گذشته و حق سنوات بازنشستگان راه‌آهن شمال به جنوب را مسدود کردند.

روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۹۷ اعتراض کارگران هپکو وارد دومین روز خود شد. کارگران با یک اقدام جالب مسیر را بستند.

 کارگران در اعتراض به واگذاری شرکت هپکو و پرداخت نکردن مطالبات به حق شان ریل راه آهن را مسدود کردند. آنها در مسیر خط آهن روی ریلها نشستند و با قرار دادن وسایل هشدار دهنده روی خطوط راه آهن مانع حرکت قطار شدند.

در شروع این اعتراض ادامه دار روز قبل یکی از کارگران این شرکت اقدام به خودکشی از روی همین پل نموده بود که خوشبختانه با اقدام به موقع کارگران دیگر نجات یافت.

این خبر در سری اخبار اعتراضی آژانس ایران خبر روز قبل اطلاع رسانی شده بود:

اقدام به خودکشی یکی از کارگران شرکت هپکو اراک، امروز صبح۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ یکی از کارگران هپکو در اعتراض به عدم پاسخگویی مسئولین به اعتراضات و مطالبات چند ساله این مجتمع تولیدی اقدام به خودکشی کرد.

این کارگران امروز برای چندمین بار به خیابان آمده بودند تا مطالبات خود را بگیرند که کارگر مزبور برای کشتن خود به بالای پل رفت که خوشبختانه با اقدام همکارانش از مرگ نجات یافت. کارگران به نشانه شادمانی کف میزنند و با فریاد میگویند مرگ بر مفسد اقتصادی.

این شرکت تنها کارخانه تولید ماشین آلات راه‌سازی در ایران و خاورمیانه می‌باشد.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy