اعتصاب بازار تهران، هر روز فراگیرتر از روز قبل بخشهای مختلف بازار را در خود می‌گیرد

272
اعتصاب بازار تهران، هر روز فراگیرتر از روز قبل بخشهای مختلف بازار را در خود می‌گیرد
اعتصاب بازار تهران، هر روز فراگیرتر از روز قبل بخشهای مختلف بازار را در خود می‌گیرد

 در ادامه اعتصاب بازار تهران در روزهای بازاریان فردا را نیز با نظر سنجی گروهی فراخوان به تجمع و اعتراض دادند. روز دوشنبه ۲۴ اردیبهشت (۱۴مه) بخشهای بزرگی از بازار تهران از جمله بازار پوشاک معروف به بازار کویتی‌ها، بازار کفاشها، بازاریان پاساژ صدف، بخشهایی از بازاریان خیابان سیروس و بازار فروشندگان موبایل در بازار چارسو و پاساژ علاءالدین در خیابان حافظ، دست به اعتصاب زدند.

این حرکت اعتراضی در ادامه اعتصاب روز شنبه بازاریان و صرافها و در حالی صورت گرفت که عوامل اطلاعاتی بسیاری از بازاریان را نسبت به اعتصاب و بستن مغازه‌هایشان تهدید کرده بودند. وارد پیام خصوصی بسیاری از اعضا میشدند و پیام میدادند که از گروه بیرون بکشند و به اعتصاب و اعتراض نروند.

نیروهای سرکوبگر به منظور تشدید فضای وحشت و جلوگیری از گسترش این حرکت اعتراضی به‌طور فشرده در حوالی بازار تهران و نقاط مرکزی شهر از جمله چهار راه مولوی، میدان امام حسین و خیابان فردوسی مستقر شده‌اند. در بازار تهران نیز شمار بالایی از لباس شخصی‌ها در بین مردم به صورت پراکنده مشاهده میشد.

اعتراض و اعتصاب بازار به دلیل سقوط قیمت ارز رسمی کشور، کسادی بازار و ابهام در مورد آینده اوضاع اقتصادی است.

نرخ دلار ۴۲۰۰تومانی که روحانی و معاونش اعلام کرده‌اند وجود خارجی ندارد، صرافی‌ها تعطیل شده‌اند و دلار به‌صورت قاچاق در ابعاد بسیار محدودی و بیش از ۸۰۰۰تومان خرید و فروش می‌شود.

بازار طلافروشان اردبیل نیز در پاسخ به فراخوان بازاریان به اعتصاب روز دوشنبه، از باز کردن مغازه‌های خود خودداری کردند.

بازار بندرعباس اعلام اعتصاب برای فردا کرده و نوشته است از فردا سه شنبه بازار شهاب، اوزیها، یوسفی، سیتی سنتر، زیتون، نیلی، پوراف و ستاره جنوب به اعتصاب می‌پیوندند. به امید اینکه این اعتصاب بزرگ از جانب دیگر شهرهای ایران پشتیبانی شود.

کانال ما

https://t.me/Iran_news_ajancy