روزنامه نیویورک‌تایمز از حمله سایبری هکرهای ایرانی در پی خروج دونالد ترامپ از برجام خبر داد

59
روزنامه نیویورک‌تایمز از حمله سایبری هکرهای ایرانی در پی خروج دونالد ترامپ از برجام خبر داد

روزنامه نیویورک‌تایمز در گزارشی از افزایش نگرانی در ایالات متحده و اسرائیل از حمله سایبری هکرهای ایرانی در پی خروج دونالد ترامپ از برجام خبر داد.

بر اساس این گزارش که روز جمعه، ۲۱ اردیبهشت‌ماه، منتشر شد، کارشناسان امنیت سایبری در آمریکا و اسرائیل این نگرانی را دارند که تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا به خروج از برجام به مقابله به مثل از سوی ایران در فضای اینترنت بینجامد.

از همین رو واحد امنیت سایبری در وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، و واحد اطلاعات سایبری در اسرائیل از هفته گذشته، به گفته نیویورک تایمز، «ترافیک اینترنت از داخل به خارج ایران را به دقت زیر نظر دارند».

روز سه‌شنبه هفته گذشته دونالد ترامپ رسماً اعلام کرد که ایالات متحده از توافق اتمی با ایران خارج شده و تحریم‌های تعلیق شده علیه تهران را باز خواهد گرداند.

نیویورک تایمز می‌گوید که تنها ساعاتی پس از اعلام رسمی این تصمیم محققان در یک شرکت امنیتی آمریکایی هشدار داده‌اند که شاهد «تغییری چشمگیر» در فعالیت سایبری ایران بوده‌اند.

از جمله این فعالیت‌ها یکی هم ارسال ایمیل‌هایی حاوی بدافزار توسط «هکرهای ایرانی» به دیپلمات‌هایی از کشورهای متحد آمریکا و همچنین کارمندان شرکت‌های مخابراتی «برای نفوذ به سیستم کامپیوترشان» بوده است.

اشاره آقای الکساندر به حملات سایبری هکرهای ایرانی به بخش انرژی و سازمان‌های دولتی آمریکا در گذشته است که از جمله یک سد در نزدیکی نیویورک را هدف قرار داده بود.

در تأیید این گفته، مت السن مشاور سابق سازمان ان‌اس‌ای، نیز در گفت‌وگو با نیویورک تایمز اشاره کرده که توانایی‌های سایبری ایران «خیلی سریع افزایش یافته» و «می‌توان پیش‌بینی کرد که از این توانایی‌ها علیه آمریکا استفاده شود».

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy