کاخ سفید حملات موشکی ایران علیه اسرائیل را محکوم کرد

42
کاخ سفید حملات موشکی ایران علیه اسرائیل را محکوم کرد
کاخ سفید حملات موشکی ایران علیه اسرائیل را محکوم کرد

کاخ سفید “حملات موشکی ایران علیه اسرائیل” را محکوم کرد و از “حق اسرائیل برای دفاع از خود” حمایت کرده است. اتحادیه اروپا نیز از “حق اسرائیل در دفاع از خود” حمایت کرده و سازمان ملل خواستار توقف درگیری‌ها شده است.

در بیانیه کاخ سفید که روز پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت (۱۰ مه) منتشر شد، آمده است: «سپاه پاسداران جمهوری اسلامی باید مسئولیت کامل عواقب اقدامات بی‌پروای خود را بپذیرد و از سپاه پاسداران و حزب‌الله می‌خواهیم تا این اقدامات تحریک‌آمیز را ادامه ندهند.»

سارا هاکبی، سخنگوی کاخ سفید تاکید کرده است که “حملات موشکی رژیم ایران و مورد هدف قرار دادن اسرائیل غیرقابل قبول” است. به گفته او این اقدامات برای کل خاورمیانه بسیار خطرناک است. در بیانیه همچنین اشاره شده است که “حمله ایران تهدیدی برای صلح و ثبات بین‌المللی” است.

اتحادیه اروپا: اسرائیل حق دفاع از خودش را دارد

فدریکا موگرینی، سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم در بروکسل اعلام کرده است که اخبار مربوط به حملات مستقیم نیروهای ایرانی علیه مواضع ارتش اسرائیل از داخل سوریه به شدت مایه نگرانی است.

سخنگوی موگرینی نیز تأکید کرده که: «اسرائیل حق دفاع از خودش را دارد.»

سازمان ملل خواستار پایان تنش شد

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد از همه طرف‌ها خواست تا به تنش‌ها پایان دهند.

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد از قول گوترش اعلام کرد که او شدیدا نگران اوضاع کنونی خاورمیانه و در گیری‌های اخیر است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy