لیگ برتر انگلیس در روز یکشنبه با برگزاری دیدارهای هفته پایانی به پایان خواهد رسید

25
 لیگ برتر انگلیس در روز یکشنبه با برگزاری دیدارهای هفته پایانی به پایان خواهد رسید
 لیگ برتر انگلیس در روز یکشنبه با برگزاری دیدارهای هفته پایانی به پایان خواهد رسید

به گزارش ورزش ۱۱، لیگ برتر انگلیس در روز یکشنبه با برگزاری دیدارهای هفته پایانی به پایان خواهد رسید و تیم ها بعد از ۳۸ هفته پر ماجرا به کار خود در فصل ۱۸-۲۰۱۷ پایان خواهند داد. لیگ جزیره را به جرأت می توان هیجان انگیزترین لیگ فوتبال اروپا لقب داد، لیگی که در آن هر دیدار حکم مرگ و زندگی را برای طرفداران تیم ها دارد و هر پیروزی انرژی یک هفته زندگی را برای مردم بریتانیا به همراه می آورد و هر شکست انتظار صبر برای نتیجه گرفتن در هفته آینده را با خود دارد.

لیگ برتر انگلیس
لیگ برتر انگلیس

اما در لیگ جزیره امسال اتفاقی به وقوع پیوست که به نوعی می توان آن را مرتبط با دنیای اقتصادی امروز دانست. لیگی که هر فصل ۶ مدعی اصلی برای قهرمانی داشت، در این فصل تنها یک تیم را در صدر جدول خود می دید. دلارهای شیخ منصور، باعث شد تا پپ گواردیولا که عادت به جمع کردن ستارگان در تیم خود دارد، برای موفقیت هیچ کم و کاستی احساس نکند و تمام مهره های مورد نیاز برای فتح لیگ برتر را در اختیار داشته باشد.

منچسترسیتی
منچسترسیتی

منچسترسیتی از همان هفته های ابتدایی گوی سبقت را از رقبای خود ربود و در صدر جدول لیگ جزیره آرام گرفت. اما هوادران فوتبال انگلیس عادت ندارند که دریای پرتلاطم لیگ برتر را آرام ببینند و تا هفته های پایانی به دنبال موفقیت و قهرمانی تیم محبوبشان هستند. صدرنشینی و فاصله امتیازی سیتیزن ها در رتبه نخست جدول، ۵ مدعی دیگر را تنها به کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا راضی کرد و روح فوتبال را در جزیره از بین برد.

این قبیل قهرمانی ها باعث می شود تا سوالی در ذهن های طرفدارن فوتبال به وجود آید که آیا هزینه های هنگفت در ورزش  فوتبال به زیبایی آن افزوده یا هیجان را از این ورزش پرطرفدار ربوده است؟!

همچنین سیتیزن ها که در این فصل رقیبی را در کنار خود برای رسیدن به قهرمانی لیگ برتر احساس نمی کردند، موفق شدند رکورد بیشترین گل زده را در تاریخ لیگ جزیره از آن خود کنند.

محمد صلاح
محمد صلاح

نکته مثبتی که لیگ جزیره در فصل جاری در خود دید، ظهور یک ستاره جدید در دنیای فوتبال بود که می تواند جا پای بزرگانی چون لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بگذارد. محمد صلاح که توانایی ها او در تیم رم به خوبی به چشم نیامد و یا آنچنان قدرت نمایش آن ها را نداشت، در پیراهن لیورپول و با راهنمایی ها dورگن کلوپ نگاه ها را متحیر خود کرد و فصلی رویایی را برای خود و همه لیورپولی ها رقم زد.

آرسن ونگر
آرسن ونگر

اما نکته غم انگیز  لیگ برتر انگلیس در فصل ۱۸-۲۰۱۷، خداحافظی یک سرمربی پر سابقه از سِمت خود بود. آرسن ونگر پس از ۲۲ سال مربی گری در تیم آرسنال، سرانجام در روز یکشنبه از جمع این تیم جدا می شود و توپچی با چالش جدی یافتن جایگزین برای این سرمربی روبرو خواهند شد.

سایت ورزش ۱۱، بصورت کاملا خصوصی فعالیت می کند و هیچگونه وابستگی به ارگان و یا سازمان دولتی ندارد، جهت حمایت از این سایت مردمی، ما را به دوستان و آشنایان خود معرفی کنید.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy