تقدیم به شهید قیام سینا قنبری در صد و بیست و چهارمین روز شهادتش + کلیپ

51

امروز درست چهار ماه و پنج روز از شهادت سینا قنبری جوان ۲۱ساله که در جریان اعتراضات دیماه توسط وزارت اطلاعات دستگیر و سپس در زندان کشته شد، میگذرد. خانواده جوانان معترض دستگیر شده معتقد هستند که به فرزندانشان در زندان داروهایی داده میشده و آنها را با دارو کشته‌اند و سپس گفته‌اند که معتاد بودند. سینا هم از آن جمله بود به او دارویی داده میشد که حالش را بد میکرد.

جسدی که به مادر سینا تحویل دادند آثار شکنجه‌های شدید داشت و مادرش هرگز صحنه هایی را که دیده فراموش نمی‌کند.

سینا قنبری زاده: تهران، ۱۵ دی ۱۳۷۳، شهادت: ۱۶ دی ۱۳۹۶ یک جوان معترض ایرانی بود که ابتدا در جریان تظاهرات ۱۳۹۶ ایران توسط نیروی انتظامی بازداشت و پس از انتقال به زندان اوین در روز ۱۶ دی‌ماه در قرنطینه بند چهار این زندان درگذشت.

محمود صادقی نماینده تهران و عضو کمیسیون آموزش مجلس، مرگ سینا قنبری را تأیید و از صحت آن خبر داد. در پی مرگ قنبری، صادقی خواستار ورود مجلس برای بررسی این موضوع شد.

علیرضا رحیمی، نماینده مجلسی که از زندان اوین بازدید کرده بود، گفت سینا قنبری مدت شش روز را در کنار سایر بازداشت شدگان اعتراضات دی‌ماه ۱۳۹۶ در بند موقت (در محل ساختمانی که قبلاً واحد اجرای احکام زندان بوده) به عنوان متهم سپری کرده‌است.

رحیمی افزود که بنابر گزارش رئیس سازمان زندان‌ها بازپرس شعبه شش، قرار وثیقه صد میلیون تومانی برای سینا قنبری صادر می‌کند و در بدو ورود براساس فرمی که سینا قنبری پرکرده‌است، اظهار داشته که اعتیاد ندارد و لذا در بند افراد سالم و پاک نگهداری می‌شده‌است. به گفتهٔ رحیمی، سینا قنبری روز ۱۰ دی در یکی از ایستگاه‌های مترو تهران به همراه ۲۱ نفر دیگر بازداشت شد. و در زندان اوین بیرحمانه کشته شد.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy