قیمت دلار امروز به هشت هزار تومان رسید و سی صراف دستگیر شدند

313
قیمت دلار امروز به هشت هزار تومان رسید و سی صراف دستگیر شدند
قیمت دلار امروز به هشت هزار تومان رسید و سی صراف دستگیر شدند

دویچه وله درباره قیمت دلار در بازار ایران نوشت: کمبود دلار در بازار آزاد باعث آن شده بود که فعالیت صرافی‌های تهران در فردای روز اعلام تصمیم آمریکا در مورد برجام راکد بماند.

بنا بر گزارش برخی از خبرگزاریهای داخلی، دلار در برخی از ساعتهای روز به مرز ۸۰۰۰تومان هم رسید. خبرنگار “اقتصاد آنلاین” روز چهارشنبه ۱۹اردیبهشت نوشت:

«هر چند بازار دلار ساعتهایی از روز متشنج بود و دلار در حالی که خریدار نداشت با نرخ ٨هزار تومان هم قیمت‌گذاری شد.

این در حالی است که بانک مرکزی ایران اعلام کرده ارز بر پایه دلار ۴۲۰۰ تومان را فقط در اختیار فعالان اقتصادی و مردم برای تأمین نیازهای ضروری‌شان قرار می‌دهد.

و هرگونه خرید و فروش ارز خارج از این چارچوب قاچاق تلقی می‌شود. خبرگزاری‌ها و صرافی‌ها هم از اعلام نرخ آزاد دلار منع شده‌اند.

قیمت دلار پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت تا ۸ هزار تومان و در برخی موارد هم حتی بالاتر از ۸ هزار تومان اعلام شده است.

روز گذشته بر اساس گمانه‌زنی‌ها قیمت دلار قاچاق به ۷ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده بود. درگیری نظامی ایران و اسرائیل در بلندی‌های جولان و خروج آمریکا از برجام قیمت دلار را تحت تأثیر قرار داد.

رسانه‌های داخل حکومت:‌«دستگیری ۳۰صراف را بلافاصله پس از خروج ترامپ از برجام» به‌نقل از حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران اطلاع دادند و نوشتند:‌

بعضی از سوداگران ارز سعی کردند با سوء‌استفاده از شرایط وضعیت بازار ارز را آشفته کنند و از این رو پلیس تهران موفق شد ۳۰نفر از این اخلالگران را که دارای سوابق قبلی بودند شناسایی و دستگیر کند.

 قیمت سکه تمام از ۲۰ میلیون ریال عبور کرد

ایرنا نوشت: قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز (پنجشنبه) با ۴۰۰ هزار ریال افزایش بها نسبت به دیروز، ۲۰ میلیون و ۳۹۰ هزار ریال فروخته شد.

امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم بدون تغییر قیمت در مقایسه با دیروز ۱۹ میلیون و ۴۸۰ هزار ریال به فروش رفت. هر نیم سکه نیز با رشد ۵۰ هزار ریالی، ۹ میلیون ۹۶۰ هزار ریال فروخته شد.

هر قطعه ربع سکه را با افزایش ۵۰ هزار ریالی، پنج میلیون و ۹۱۰ هزار ریال عرضه شد. سکه گرمی نیز بدون تغییر قیمت، سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال به فروش رفت.

در بازارهای جهانی، قیمت هر اونس طلا با افزایش چهار دلار و ۲۶ سنتی، به یک هزار و ۳۱۳ دلار و ۱۳ سنت رسید.

در بازار تهران هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۶ هزار و ۶۹۰ ریال افزایش، یک میلیون و ۹۵۹ هزار و ۳۵۰ ریال قیمت‌گذاری شد. قیمت سکه هم با قیمت دلار نوسان میکند.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy