تصویب طرح کمک‌های امنیتی پیشرفته آمریکا به اسرائیل

25
تصویب طرح کمک‌های امنیتی پیشرفته آمریکا به اسرائیل
تصویب طرح کمک‌های امنیتی پیشرفته آمریکا به اسرائیل

کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا برای ارائه کمک‌های امنیتی پیشرفته آمریکا را به اسرائیل در سطح کمیته تصویب کرد.

طرح موسوم به «قانون کمک‌های امنیتی پیشرفته آمریکا به اسرائیل» ابتدا در ماه مارس از سوی ایلینا راس لتینن نماینده جمهوریخواه و تد دویچ نماینده دموکرات در کمیته پیشنهاد شد و هدف آن تقویت همکاری استراتژیک میان ایالات متحده و اسراییل است.

در متن طرح گفته شده که موضوع اصلی تایید مالی نظامی از اسرائیل در سطوح توافق شده میان ایالات متحده و اسرائیل است. این طرح همچنین از توانایی اسرائیل برای مقابله با تهدیدهای متعارف و در حال ظهور حمایت می‌کند.

اد رویس رییس جمهوریخواه کمیته در بیانیه آغاز نشست امروز پس از قدردانی از ایلینا راس لیتنن و تد دویچ برای ارسال این طرح به کنگره در مورد اهمیت آن گفت «شریک ما، اسرائیل، همچنان از جهات مختلف با تهدیدهایی روبرو است. چه از سوی دولت‌ها یا گروه‌های غیردولتی که قصد از میان بردن این کشور یهودی را دارند.

ایران به ویژه ستیزه جویی با اسرائیل را افزایش داده است. نگاه کنید به موشک‌هایی که به سوریه فرستاده و در مرز مستقر کرده است. این طرح دو حزبی، همکاری امنیتی ما با اسرائیل را عمیق تر کرده و به روز می‌کند تا اسرائیل بتواند به تنهایی در مقابله با این تهدید های رو به تحول از خود دفاع کند.»

خانم راس لیتنن نیز ضمن تاکید بر اهمیت دوستی آمریکا و اسرائیل گفت، یک اسرائیل قوی و امن به سود منافع آمریکا و یک آمریکای امن و قوی به سود اسرائیل است و به همین دلیل من وهمکارم تد دویچ این طرح را برای اطمینان از این که اسرائیل آنچه را برای دفاع از خود نیاز دارد، در اختیار داشته باشد.

تد دویچ نماینده دموکرات هم در تایید خانم لیتنن در مورد تهدیدهای ایران متوجه اسرائیل گفت «این هفته ما شاهد بودیم که گروه تروریستی حزب الله در پارلمان لبنان نفوذ بیشتری پیدا کرد. و ایران حضور نظامی دائمی خود در سوریه را تقویت کرده و همچنان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد.»

تحت این طرح، کمک‌های امنیتی آمریکا به اسرائیل در سطحی نه کمتر از ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار در سال برای پنج سال آینده بر طبق تفاهم نامه ۲۰۱۶ میان آمریکا و اسرائیل تصویب می‌شود.

عکس و فیلمهای بیشتر در تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy