آماده باش برای استفاده از فرصت بین‌المللی و منطقه‌یی و داخلی پس از برجام

85
آماده باش برای استفاده از فرصت بین‌المللی و منطقه‌یی و داخلی پس از برجام
آماده باش برای استفاده از فرصت بین‌المللی و منطقه‌یی و داخلی پس از برجام

تعیین تکلیف موضع رئیس‌جمهور آمریکا بر سر برجام، تحولات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی را پیرامون ایران زیر سلطه حاکمیت فاشیسم مذهبی، در گردونه تاره‌یی به چرخش واخواهد داشت.

نکته مهم و قابل‌توجه این است که شرایط به قبل از قرارداد برجام برنمی‌گردد؛ بلکه روند رو به تصاعدی فشار بر نظام را وارد دور تازه‌یی از تحولات خواهد نمود که با سرنوشت این حکومت گره خواهد زد. پس از اعلام خروج آمریکا از برجام، تعبیرهایی ظهور کرده‌اند که وجه برجسته‌شان، پایان عمر نظام را آدرس می‌دهند.

تصمیم آمریکا برای خروج از برجام و نقطه پایان گذاشتن بر ۴۰سال همراهی با یک حاکمیت جنایتکار که بنیانش با خون و جنایت اجین است، بی‌هیچ تردیدی آری گفتن به منافع ملی مردم ایران است؛ چرا که وجه بسیار برجسته و غالب در سیاست جهانی با این حکومت، تاکنون معامله و زد و بند سیاسی و اقتصادی بوده است.

و درست همین عامل هم در نگه‌داشتن این حاکمیت انسان‌خوار، نقش اصلی و تعیین‌کننده داشته است.

اکنون برگ اصلی دلجویی و همراهی توسط قدرت اصلی سیاسی در جهان ما، از میز معامله با فاشیسم مذهبی کنار گذاشته شد.

بی‌شک بسیاری از تحولات، از این به بعد ناشی از این قاطعیت خواهند بود. این قاطعیت، تنها زبان قابل فهم از جانب حکومت دیکتاتوری ولی فقیه است. در زمینه داخلی هم از ۴۰سال پیش تجربه شد که این حاکمیت به‌دلیل ماهیت آدمخوار و سوء‌استفاده از مذهب، به احدی پاسخگو نیست و تا به نقطه تعیین‌تکلیف و بود و نبود کشانده نشود، دست از توسعه‌طلبی و قدرت‌پرستی و جنایت برنمی‌دارد.

اکنون فصل تلاقی رنج‌های مشترک بین‌المللی و تقاطع منافع ملی ایران به هم رسیده‌اند. اکنون از منظر جهانی، دریچه‌یی به روی منافع مردم ایران گشوده شده است. به یاد آوریم که اربابان قدرت جهان بیش از سه دهه زیر بغل پلیدترین حاکمیت تاریخ سیاسی ایران را گرفتند و ملت ایران چه جانهای گران و هستی‌های گرامی را در فصل‌های همیشه خزان، داغدار بوده و هستند.

اکنون جهان دارد می‌بیند که آن هیبت‌افکنیِ فاشیسم مذهبی، فقط با ارتزاق از سفره مفت خوری میسر گشته بود.

آخوندها هیچ تکیه‌گاه ملی و مردمی برای مقابله با بحران سیاسی و اقتصادی ندارند. سال‌های سال است که خودشان پی برده‌اند هیچ پایگاه و حمایت ملی از جانب مردم ایران در کار نیست؛ از این رو خط و جبهه‌شان را از ایران به سوریه و یمن و عراق و لبنان انتقال داده‌اند.

با پایان برجام از سوی آمریکا، همه این خط و جبهه‌ها بدل به تنش و چالش سرنوشت‌ساز برای شخص خامنه‌ای خواهند شد. در همین اثنا یاسر جبراییلی از مهره‌های جناح خامنه‌ای خواستار قدرت یافتن بیش‌ از ‌پیش سپاه پاسداران و بسیج شده و می‌گوید:‌ «نهادهای انقلابی اگر تا دیروز  در پشت پرده در حال خدمت‌رسانی بودند، امروز باید به روی صحنه بیایند و جریان‌سازی اصلی و پیشرانی اقتصاد مقاومتی را به عهده بگیرند تا دیگران وادار به حرکت در پی آنها شوند».

ظهور تبعات پایان برجام از جانب آمریکا، از امروز آغاز می‌شود. تا همین لحظه که چند ساعت بیشتر نگذشته، برخی خبرها و تحلیل‌ها نشان از فشار طاقت‌فرسا بر دستگاه ولایت فقیه و چه بسا تهدید نگون شدن نظام را دارند. این فشار و تهدید با دو پارامتر سیاسی و اقتصادی فرود خواهد آمد.

از نظر اقتصادی، ایران تحت سلطه دیکتاتور در بحرانی‌ترین وضعیت قرار دارد. روزی نیست که ایران شاهد چندین تظاهرات اعتراضی برای دادخواهی اقتصادی نباشد. از نظر سیاسی هم آنچه به درون نظام برمی‌گردد، شکاف، روزافزون و ترمیم‌ناپذیر گشته است.

در این میان، علاوه بر بن‌بست سیاسی و اقتصادی حاکمیت ولایت فقیه، مهمترین نکته تداوم اعتراضات و استمرار قیام علیه دیکتاتور است.

این خود تضمین استفاده از فرصت بین‌المللی و منطقه‌یی و داخلی پس از برجام خواهد بود، که باید برای آن فوق العاده آماده و هوشیار باشیم.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy