واکنشهای هیستریک نظام نشان میدهد که انتظار نفی برجام از طرف آمریکا را نداشتند

100
واکنشهای هیستریک نظام نشان میدهد که انتظار خروج آمریکا از برجام را نداشتند
واکنشهای هیستریک نظام نشان میدهد که انتظار خروج آمریکا از برجام را نداشتند

واکنشهای هیستریک سران نظام نشان میدهد که اصلا انتظار نفی برجام از طرف آمریکا را نداشته اند برخی از واکنشها به قرار زیر است.

علی خامنه ای: واکنش تند و خشم آلود خامنه‌ای نسبت به نفی برجام  از طرف آمریکا:

«ترامپ خواهد مُرد و خاک خواهد شد و بدنش خوراک مار و مور میشود ولی جمهوری اسلامی همچنان خواهد ایستاد.»

اعضای مجلس امروز با فریادهای مرگ بر آمریکا، برجام و پرچم آمریکا را آتش زدند. مجلس طی بیانیه‌یی اعلام کرد: رئیس‌جمهور گستاخ و هتاک ایالات متحده آمریکا برخلاف قواعد بین‌المللی از برجام خارج شد.

فارس نوشت: ظریف بدون پاسخ به خبرنگاران حاضر، حیاط نهاد ریاست‌جمهوری را ترک کرد.

جمعی از اعضای بسیج خامنه‌ای در میدان آزادی تهران برجام را آتش زدند، آنها شعار می‌دادند:‌ مطالبه یک کلام آتیش بزن به برجام!

جعفری فرمانده سپاه پاسداران گفت: بنده خروج شرورانه آمریکا را از برجام تبریک می‌گویم. روشن است که اروپایی‌ها بین ایران و آمریکا نمی‌توانند مستقلانه تصمیم بگیرند و وابسته به آمریکا هستند و سرنوشت برجام روشن است.

ظریف در حساب توئیتر خود نوشت: «در پاسخ به نقض‌های مداوم آمریکا و خروج غیرقانونی این کشور از توافق هسته‌‌یی، طبق دستور رئیس‌جمهور روحانی، من تلاشی دیپلوماتیک را پیش خواهم برد تا بررسی کنم که آیا دیگر اعضای برجام می‌توانند منافع کامل را برای ایران تضمین کنند یا نه. نتیجه، پاسخ ما را مشخص خواهد کرد.»

روحانی در پیام خود گفت که به وزارت‌خارجه دستور داده است که ظرف چند هفته آینده در مذاکرات با کشورهای اروپایی و روسیه و چین رایزنیها، هماهنگی‌ها و مذاکرات لازم را انجام دهد. اگر در پایان این مهلت و زمان کوتاه به این نتیجه رسیدیم که با همکاری آنها می‌توانیم اهداف برجام را به دست بیاوریم برجام پایدار خواهد ماند. این در حالی است که جناح خامنه‌ای بر بی‌فایدگی برجام پس از خروج آمریکا از آن تأکید می‌کنند.

یاسر جبراییلی از جناح ولی فقیه گفت در صفحه تلگرام خود نوشت: برجام از امروز با خروج رسمی آمریکا موضوعیت خود را از دست داده است. دولت آقای روحانی به این دلیل با آمریکا به مذاکره دوجانبه روی آورد که اولاً اروپا را ذیل آمریکا می‌دید، ثانیا به‌گفته آقای ظریف مؤثرترین تحریم‌ها علیه کشورمان از سوی آمریکا وضع شده بود.

درباره فرجام برجام، قوانین مشخصی وجود دارد که نهادهای مسئول موظف به اجرای آنها هستند. از امشب برجام تحقیقاً هیچ است و سخن گفتن درباره آن و برنامه‌ریزی درباره آینده آن، اتلاف بیش‌از‌پیش منابع است.

وی خواستار قدرت یافتن بیش‌از‌پیش سپاه پاسداران و بسیج شده و افزود:‌ «نهادهای انقلابی اگر تا دیروز در پشت پرده در حال خدمت‌رسانی بودند، امروز باید به روی صحنه بیایند و جریان سازی اصلی و پیشرانی اقتصاد مقاومتی را به عهده بگیرند تا دیگران وادار به حرکت در پی آنها شوند».

روحانی اعلام کرد: از این لحظه توافق برجام بین ایران با ۵کشور است. ایران هم‌چنان در برجام باقی خواهد ماند. اگر بتوانیم با ۵کشور همه آن چه خواست ملت ایران بوده به‌دست بیاوریم… در برجام می‌مانیم و اگر نه با مردم خودمان به زودی صحبت می‌کنیم و تصمیم می‌گیریم.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy