طی دو ماه گذشته دومین بار است که رهبر کره شمالی، به چین سفر می کند

46
طی دو ماه گذشته دومین بار است که رهبر کره شمالی، به چین سفر می کند
طی دو ماه گذشته دومین بار است که رهبر کره شمالی، به چین سفر می کند

گزارش‌ روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت رسانه‌های چین و کره شمالی حاکی است که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، به چین سفر کرده و با ژی پنگ، رئیس‌جمهوری این کشور، دیدار کرده است.

این دومین دیدار مقامات ارشد کره شمالی و چین طی دو ماه گذشته است.

رهبران دو کشور در شهر ساحلی دالیان با یکدیگر دیدار کرده‌اند. این دیدار پیشاپیش ملاقات تاریخی رهبر کره شمالی با دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکاست که قرار است در ماه جاری انجام شود.

گزارش شده که سفر کیم جونگ اون به چین، با محور هماهنگی برای رسیدن به شبه جزیره کره عاری از سلاح اتمی و همچنین برقراری صلح پایدار بوده است.

خبرگزاری رسمی چین، شینهوا، به نقل از کیم جونگ اون نوشته است: «تا وقتی که همه طرف‌ها سیاست‌های متخاصم و تهدید امنیتی را کنار بگذارند، کره شمالی به قابلیت سلاح اتمی نیازی ندارد و می‌توان خلع سلاح را محقق کرد».

رهبر کره شمالی افزوده که این خلع سلاح، «مداوم و شفاف» خواهد بود و مذاکره مستقیم میان آمریکا و کره شمالی می‌تواند پایه‌گذار اعتماد دو طرفه باشد.

رسانه‌های چینی همچنین عکس‌هایی از دیدار کیم جونگ اون با رئیس‌جمهوری چین منتشر کرده‌اند که او را در حال قدم زدن با وی نشان می‌دهد.

شینهوا در گزارشی گفته که چین حامی سیاست جدید کره شمالی «برای رسیدن به خلع سلاح و شروع توسعه اقتصادی» است.

دونالد ترامپ روز سه‌شنبه در پیامی توئیتری گفت که قرار است با رئیس‌جمهوری چین تلفنی صحبت کند.

وی افزوده است: «اولویت اصلی گفت‌وگوی ما بحث تجارت است که خیلی چیزهای خوب روی خواهد داد و کره شمالی و رابطه و اعتمادی که در حال شکل دادن آن هستیم».

دونالد ترامپ هفته پیش گفته بود زمان و مکان برای دیدار با رهبر کره شمالی مشخص شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy