مامورین انتظامی بلوچستان به سمت دانش‌آموزان شلیک کرده و دو تن را بشدت مجروح کردند
مامورین انتظامی بلوچستان به سمت دانش‌آموزان شلیک کرده و دو تن را بشدت مجروح کردند

ظهر روز یکشنبه ۹ اردیبهشت۹۷ دانش آموزان دبیرستان صادقی در بنجار Bonjar (یکی از شهرهای استان سیستان و بلوچستان در نزدیکی زابل) سوار برخودرو در حال عبور بودند که ماموران نیروی انتظامی به سمت آنها آتش گشوده و دو کودک در اثر اصابت گلوله به شدت مجروح شده و در بخش فوریت های پزشکی بیمارستان امیر المومنین زابل بستری شدند.

این دو دانش آموز پسر از طایفه “بارانی” معرفی شده اند. یکی از دو کودک از ناحیه سر و دیگری از ناحیه کتف و دست مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

گزارشهای مردمی می گوید ماموران “پلیس راه زابل نهبندان” به سمت این دانش آموزان تیراندازی کردند.

ماموران پس از تیراندازی صحنه را ترک کردند. خانواده این دو کودک با هزینه های چند میلیونی اقدام به درمان آنها کرده اند.

تا کنون همه رسانه های داخلی و مسئولان محلی نسبت به این موضوع سکوت کرده اند.

بیشتر بخوانیم:
– ظهر روزجمعه ۷ اردیبهشت ۹۷ گل محمد شاهوزهی از اهالی سیب سوران (واقع در استان سیستان و بلوچستان) که به سمت خاش سفر می کرده است، در اثر تیراندازی ماموران انتظامی مورد اصابت گلوله قرار گرفته و کشته شد. راننده این خودرو ۴۰۵ نیز مجروح گردید. گفته شده نامبرده در این خودرو مسافر بوده است.

در سیستان و بلوچستان بسیاری از خودروها در مسیر بین شهرها اقدام به “مسافرکشی” می کنند. این خودرو نیز از شهرستان سیب سوران به سمت خاش در حال حرکت بوده که بعد از روستای قادر آباد پسکوه مورد تیراندازی ماموران قرار می گیرد.

نامبرده و راننده خودرو “شهروندان عادی” بوده که هیچگونه بار قاچاق نیز نداشته اند.

لازم به توضیح است که آمار کشته و زخمی از شهروندان سیستان و بلوچستان در ماه های اخیر افزایش یافته است. در یک ماه گذشته دست کم ۱۰ نفر کشته و زخمی شده و مورد تعرض ماموران قرار گرفته اند.

– روز پنجشنبه۲۳فروردین۹۷ در اثر تیراندازی مستقیم ماموران سرکوبگر جمهوری اسلامی در منطقه ناصرآباد کرمان فرهاد لکزائی فرزند عصمت ۲۷ ساله، شهروند بلوچ، ساکن ایرانشهر با اصابت گلوله به سرش کشته شد.

– روز ۱۰فروردین ۹۷ ‏مراسم تشیع پیکر ⁧عبدالواحد⁩ رئیسی شهروند بلوچی كه بخاطر چند كيسه برنج توسط ماموران پاسگاه ساربوک کشته شده بود، در میان خشم مردم بلوچ برگزار شد.

عوامل این قتل عمد به نامهای محمد صبوری زابلی و روح الله صبوری شناسایی شده اند. مردم سیستان و بلوچستان فقیرترین و تحت سرکوب وحشیانه ملی و مذهبی و اقتصادی در حاکمیت جمهوری اسلامی قرار دارند.

–  روز چهارشنبه۸ فروردین ۹۷ یک جوان بلوچ به نام عبدالواحد قصر قندی در اثر اصابت گلوله ماموران جنایتکار انتظامی پاسگاه ساربوگ زخمی شد. عبدالواحد به دلیل خونریزی شدید به بیمارستان نیکشهر منتقل شد و به بخش فوریتهای پزشکی فرستاده شد.

مردم بلوچ ضمن تجمع در محل با مامورین درگیر شدند و به این اقدام آنان اعتراض نمودند.

یکی از اهالی گفت این دو مامور به خاطر چند کیسه برنج که در خودرو عبدالواحد رئیسی بود به وی حمله میکنند و احتمالا قصد سرقت برنجهای او را داشته اند. مردم به دو مزدور اعتراض می کنند که شما بخاطر چند کیسه برنج اینجا آمده ای و به مردم تیراندازی میکنی که آن دو مزدور با تجمع مردم متواری میشوند.

یکی از اهالی گفت: “عبدالواحد رئیسی ۱۰ گونی برنج داشت و ماموران پاسگاه ساربوگ قصرقند از فاصله نزدیک به سمتش تیراندازی کردند و تیر به پاهایش اصابت کرد.”

وی افزود: “بخاطر خونریزی شدید حالش وخیم شده و اکنون در بخش آی سی یو بیمارستان نیکشهر بستری است”

این دو مامور که به خاطر چند گونی برنج به سمت این شهروند بی گناه تیراندازی کزدند شناسایی شده اند:محمد صبوری زابلی، روح الله صبوری بودند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy