پرونده سازی و عدم اعزام به دادگاه برای در هم شکستن روحیه زندانی سیاسی حمیدرضا امینی

90
زندانی سیاسی حمیدرضا امینی
زندانی سیاسی حمیدرضا امینی

امروز یکشنبه ۱۶ اردیبهشت زندنی سیاسی حمیدرضا امینی در دادگاه ویژه کارکنان دولت شعبه ۱۰۵۷ واقع در خیابان خیام بازار، دادگاه داشت. علیرغم این که از مدتها قبل به وی رسما اطلاع داده بودند اما هنگامی که آماده اعزام به دادگاه بود؛ به بهانه این که اسم تو در لیست نیست؛ وی را به دادگاه اعزام نکردند.

یک منبع نزدیک به این زندانی میگفت همسر و هر دو کودک حمیدرضا امینی هم به دادگاهی که قرار بود زندانی سیاسی حمیدرضا امینی در آن محاکمه شود رفته بودند. آنها از ساعت ۸تا۱۲ ظهر در این محل در انتظار بودند که در صورت انتقال به دادگاه با او ملاقات کنند اما در ساعت ۱۲ به آنها اطلاع داده شد که حمیدرضا امینی امروز دادگاه ندارد و به دادگاه اعزام نخواهد شد.

همین منبع گفت با اینکه این زندانی سیاسی از بیماری شدید چشم رنج میبرد، پزشک زندان برگه اعزام او را برای اعزام به بیمارستان فارابی امضا نمی‌کند و به این ترتیب وی را شکنجه می‌کنند.

عدم اعزام به بیمارستان برای بیماری و به تعویق انداختن زمان دادگاه از ترفندهایی است که قضاییه برای درهم شکستن روحیه زندانیان سیاسی مقاوم به کار می‌گیرد.

یادآوری می‌شود زندانی سیاسی حمیدرضا امینی به دلیل عدم همکاری با وزارت اطلاعات در ندادن اطلاعات ممبرهای کانالهای تلگرامی خود در آذرماه سال ۹۶ توسط عوامل وزارت اطلاعات دستگیر و به زندان فشافویه منتقل شده است.

این زندانی بیش از ۵۰ روز در اعتصاب غذای اعتراضی بوده است.

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy