افزایش قیمت در اولیه ترین مایحتاج مردم گوشت، کرایه ماشین و آب و برق

105
افزایش قیمت در اولیه ترین مایحتاج مردم گوشت، کرایه ماشین و آب و برق
افزایش قیمت در اولیه ترین مایحتاج مردم گوشت، کرایه ماشین و آب و برق

ا‌مروز یک‌شنبه۱۶اردیبهشت‌ماه۹۷ بازار روزی مردم شاهد افزایش قیمت اولیه ترین مایحتاج زندگی مردم یعنی گوشت و آب و برق و کرایه ماشین بود. نرخ گوشت قرمز و مرغ به صورت بی‌سابقه‌ای افزایش یافت. در بازار تهران نرخ گوشت قرمز به هر کیلو ۶۰۰۰۰تومان و گوش مرغ به هر کیلو ۸۰۰۰تومان رسید.

این در حالیست که بسیاری از مردم با قیمت پایین تر گوشت هم ماهها بود که گوشت نخورده بودند.

به این ترتیب جیب و سفره های مردم محروم؛ هر روز خالی تر از روز قبل می شود و شمار زیادی از خانواده ها بدلیل فقر و ناتوانی از تامین مایحتاج اولیه زندگی خود؛ توان خرید گوشت طی سال را هم از دست می دهند.

امروز همچنین افزایش قیمت بلیط اتوبوس هم توسط شورای شهر اصفهان در یک اقدام ضدمردمی با لایجه افزایش ۱۵ درصدی نرخ بلیط های شرکت واحد اتوبوسرانی اصفهان را تصویب شد.

پیش از آن روز شنبه ۱۵ اردیبهشت۹۷ اردکانیان وزیر کار روحانی در نمایشگاه در حاشیه سومین جشنواره و نمایشگاه توانمندی‌های بهره‌برداری و نگهداری در صنعت آب و فاضلاب از افزایش قیمت آب و برق دفاع کرد وگفته: «با مصوبه دولت افزایش ۷ درصدی قیمت آب و برق از ابتدای اردیبهشت ماه اجرایی شده که این افزایش قیمت در سبد اقتصاد خانوار بسیار ناچیز است».

اردکانیان با مضحکه خاص لودگان موجود در دولت روحانی افزود: « افزایش ۷ درصدی قیمت آب و برق روی قبوض مصرفی مردم برای هر خانواده در هر ماه به اندازه قیمت یک نان بربری  است».

تلگرام ما

https://t.me/Iran_news_ajancy