قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان باز هم گرانتر می‌شود

47
قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان باز هم گرانتر می‌شود
قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان باز هم گرانتر می‌شود

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، از برگزاری جلساتی از سوی دولت برای تعیین تکلیف قیمت مرغ خبر داد و گفت: احتمال افزایش قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان وجود دارد.

محمد یوسفی در گفتگو با مهر ضمن اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های دامی و کاهش انگیزه مرغداران برای تولید، گفت: همین مسائل سبب شده قیمت جوجه نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ١٥٠٠ تومان کاهش داشته باشد.

وی تصریح کرد: این وضعیت برای ادامه تولید و تامین مرغ در ماه‌های آینده، مشکل ایجاد می‌کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه ستاد تنظیم بازار اعلام کرده قیمت کالا‌های اساسی تا بعد ماه مبارک رمضان، نباید افزایش یابد، گفت:تحقق این امر در صورتی امکان پذیر است که قیمت نهاده‌های تولید نیز ثابت بماند، البته افزایش قیمت نهاده‌ها، با سیاستی که تعیین شده، تناسب ندارد.

یوسفی با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌ها در داخل، بالا رفتن نرخ‌های جهانی و همچنین تغییرات نرخ ارز، افزود: این روز‌ها دولت جلساتی برگزار می‌کنند تا درباره قیمت مرغ با توجه به شرایطی که ایجاد شده است، تصمیم گیری کنند.

وی اضافه کرد: قرار است در این جلسات درباره قیمتی که شرکت پشتیبانی امور دام مرغ را از تولیدکننده می‌خرد، تصمیم گیری شود.

یوسفی با بیان اینکه شرکت پشتیبانی امور دام هم اکنون مرغ را بین ٦٤٠٠ تا ٦٩٠٠ از تولیدکننده می‌خرد، افزود: این قیمت‌ها مربوط به چهارسال قبل است و باید تعیین تکلیف شود.

یوسفی درباره اینکه پیش بینی می‌شود قیمت مرغ در ماه مبارک رمضان به چه صورت باشد؟، گفت: با این شرایط اگر قیمت به حدود ٩٥٠٠ تا ١٠٠٠٠ تومان برسد منطقی است؛ اما احتمال دارد چنین اتفاقی رخ ندهد، چون بحث قدرت خرید مردم مطرح است.

وی اضافه کرد: با این حال احتمال افزایش حدود ١٠٠٠ تومانی قیمت و رسیدن نرخ این کالا به ٩٥٠٠ تومان در ماه مبارک رمضان وجود دارد.

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy