عضو کمیسیون حقوقی مجلس: با فیلترینگ تلگرام وضعیت بدتر میشود نهایتاً باید برق را قطع کنیم!
عضو کمیسیون حقوقی مجلس: با فیلترینگ تلگرام وضعیت بدتر میشود نهایتاً باید برق را قطع کنیم!

فیلترینگ تلگرام موضوع جنگ درونی نظام شده امروز جمعه ۱۴اردیبهشت ۱۳۹۷، رحیمی جهان‌آبادی، عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، به شکست فیلترینگ تلگرام و بحران و کشمکشی که این موضوع برای حکومت ایجاد کرده، اعتراف عجیبی کرد و گفت: اگر با فیلترینگ تلگرام مردم به پیام‌رسان خارجی دیگر مهاجرت کردند، می‌خواهیم چه کنیم؟ ما که نمی‌توانیم تمام پیام‌رسان‌های دنیا را فیلتر کنیم.

نهایتاً باید برق را قطع کنیم! سیستم ارتباطی دنیا پیشرفته‌تر و گسترده‌تر از آن است که چنانچه به سرور پیام‌رسانی دسترسی نداشتیم، ارتباط آن را قطع کنیم! نتیجه فیلترینگ تلگرام این شده است که مردم را به سمت فیلترشکن‌های امریکایی که بدافزارهای فراوانی هم دارند، سوق داده‌ایم که این کار منطقی و عقلانی نیست!

اتفاقاً زمانی که نرم‌افزاری مثل تلگرام بسته می‌شود، کنترل وضعیت هم دشوارتر می‌شود؛ چرا که کانال‌های ارتباطی گسترده‌تر می‌شود! زمانی که گروهی علنی فعالیت می‌کنند کنترل آنها راحت‌تر از آن است که مخفیانه فعالیت کنند!

وی حرف اصلی را جایی زد که نقش تلگرام را در قیام دیماه ابراز کرد و گفت: تلگرام در اتفاقات دی ماه ۹۶ نقش داشت اما خیابان‌ها، میدان‌ها، تلفن‌ها و… هم نقش داشتند؛ نمی‌توانیم میدان‌ها و خیابان‌ها را هم ببندیم! ریشه مشکلات دی ماه ۹۶ را باید واکاوی کرد!

وی سپس با طعنه به صدا و سیمای حکومت گفت: اگر به همان میزان که شامپو و میمون چی‌توز در صدا و سیما پخش می‌شد، نظر مردم هم انعکاس پیدا می‌کرد، امروز وضعیت صدا و سیما و دیش‌های ماهواره این طور نمی‌بود!

تلگرام

https://t.me/Iran_news_ajancy