خلاصه مهمترین اخبار ایران و خبرگزاری های مرتبط با ایران روز ۱۳اردیبهشت ۱۳۹۷

46
خلاصه مهمترین اخبار ایران و خبرگزاری های مرتبط با ایران روز 13اردیبهشت 1397
خلاصه مهمترین اخبار ایران و خبرگزاری های مرتبط با ایران روز 13اردیبهشت 1397

خلاصه ای از مهمترین اخبار امروز ایران و خبرگزاری ها به شرح زیر میباشد:

– مأموران سرکوبگر  در سراوان یک جوان بلوچ را که مشغول دستفروشی بود به طرز وحشیانه یی مورد ضرب و شتم قرار دادند و او از وانت به بیرون پرتاب کردند.

– نوزدهمین روز اعتصاب سراسری بانه در استان کردستان از صبح امروز شروع شد.

– جمعی از دانشجویان در حمایت از حقوق کارگران در مقابل وزارت کار تجمع کردند.

– طوفان شن در هند دهها کشته و صدها زخمی بر جای گذاشت.

– جمعی از فرهنگیان بر سر مزار میرزاده عشقی شاعر آزادیخواه ایران که در دوره نخست‌وزیری رضاخان قلدر به دستور رئیس شهربانی وقت وی ترور شد، حاضر شدند و یاد وی را گرامی داشتند.

– مردم کازرون در مصلی این شهر تجمع کردند و بار دیگر به طرح تقسیم کازرون اعتراض کردند.

– خسارات زمین لرزه ۵ و یک دهم ریشتری سی سخت در بویراحمد به بیش از ۷۸میلیارد تومان رسید.

– خبرگزاری فرانسه:‌ یک جنگنده سوخوی ۳۰ روسیه پس از پرواز از پایگاه حمیمیم در سوریه در نزدیکی سواحل دریای مدیترانه سقوط کرد و دو خلبان آن کشته شدند.

– خبرگزاری رویتر: ایرفرانس پروازهایش به ایران را کاهش می دهد.

– رویتر: بانکداران و تاجران می گویند تمایلی به سفر به ایران برای بستن قرارداد یا مذاکره برای حمایت مالی از قراردادهای موجود ندارند.

– مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا: ما در حال مقابله با همه خصومتهای  ايران هستيم.

– سناتور باب کورکر: من با ترامپ دیدار کردم در صورتی که برجام تغییر نکند او از آن خارج می‌شود.

– خبرگزاری رویتر: دو مقام كاخ سفید و یك منبع آشنا به مسایل داخلی دولت آمریکا گفتند: دونالد ترامپ تقریبا تصمیم گرفته است از توافق اتمی خارج شود ولی چگونگی انجام این كار هنوز نامشخص است.

– رئیس جمهور فرانسه: باید در یک مذاکرات همه جانبه، نظارت بیشتر و بهتر بر فعالیتهای اتمی و بالستیکی رژیم ایران داشته باشیم . فعالیتهای رژیم ایران در منطقه هم باید بخشی از این مذاکرات باشد.

– آنگلا مرکل صدراعظم آلمان: چارچوب مذاکرات با رژیم ایران باید به موضوع دخالت در سوریه و برنامه موشکی و محدودیتهای توافق اتمی گسترش یابد.

– شورای همکاری خلیج فارس و اتحادیه عرب از قطع روابط مراکش با ایران حمایت کردند.عبداللطیف الزیانی دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس دخالتهای  ایران در مراکش و سایر کشورهای عربی را محکوم کرد.

– دو متخصص موشکی ایران و حزب الله لبنان در یمن کشته شدند.

– خبرگزاری آناتولی ترکیه: یک مرکز فرماندهی شبه نظامیان حوثی در شمال استان صعده یمن شب گذشته توسط ائتلاف عربی بمباران شد.

– استراون استيونسون هماهنگ‌كننده كارزار برای تغيير در ايران: زمان آن فرا رسیده است که به مماشات با  ایران پایان داده شود و با این ژیم به عنوان یک پدیده منفور بین‌المللی برخورد شود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy