سمفونی ناامیدی و نبود چشم انداز در همه ارکان جمهوری اسلامی به گوش می‌رسد

238
سمفونی ناامیدی و نبود چشم انداز در همه ارکان جمهوری اسلامی به گوش می‌رسد
سمفونی ناامیدی و نبود چشم انداز در همه ارکان جمهوری اسلامی به گوش می‌رسد

همه امیدهای جمهوری اسلامی ایران ناامید شده است. بحرانهای داخلی و بین‌المللی، به چنان نقطات خطرناکی رسیده است که این روزها، سران و کارگزاران جمهوری اسلامی پیاپی نسبت به «ناامیدی» و نبود چشم‌انداز، هشدار می‌دهند. تا آنجا که نسبت به شکست مانورهای فریبکارانه، تحت نام «اصلاحات»‌ و… ابراز وحشت می‌ کنند.

بعنوان نمونه:

هاشمی‌طبا-کاندیدای ریاست جمهوری گفت: هیچ‌کدام از دو جناح به فکر مردم نیستند؛ به مردم گفتیم به شما پول می‌دهیم اما آنها را بیچاره کردیم! هر دو جناح را دو لبه قیچی می‌دانم؛ چون هر دو دوست دارند به نوعی مردم را راضی کنند ولی هیچ کدام به فکر مردم نیستند!

دو جناح در ظاهر تفاوت دارند ولی در باطن با هم فرقی ندارند. من تفاوت محسوسی بین دولت روحانی و دولت احمدی‌نژاد نمی‌بینم!

صادق زیباکلام در همین خصوص گفت: اصلاح طلبان باید قبول کنند با شرایطی که در دو سال گذشته در سطح جامعه و معیشت مردم به وجود آمده دیگر «تکرار می کنم» خاتمی برای آن ها معجزه نمی کند. متأسفانه اعتراضات دی ماه نشان داد که آن اندازه که علیه اصلاح طلبان و خاتمی شعار داده شد، علیه چیز دیگری شعار داده نشد.

امیر حسین قاضی‌زاده نماینده ارومیه: بعد از حدود۶ سال شعار امید، چنین وضعی داریم و تصوری ایجاد شده که ما دارای انسدادهایی هستیم. با روش فعلی نمی‌توانیم ادامه دهیم! نمی‌توانیم برای تغییر، روشی انتخاب کنیم که در نگاه مکتبی و راهبردی همخوانی ندارد. به مردم امیدی دادید که از اساس اشتباه بود.

وکیلی نماینده تهران: وقتی با بحران‌های مختلف روبرو هستیم، نمی‌توانیم برای مسئله محوری راهکار پیدا کنیم. اعتماد مردم به جمهوری اسلامی به حداقل خود رسیده است امروز به نقطه‌ای به نام «انسداد امید» رسیده‌ایم. اینکه مردم هجوم می‌برند و دارایی‌شان را به ارز تبدیل می‌کنند، نشان از این است که مردم امیدشان را از دست‌داده‌اند. می‌شود گفت با این دست‌فرمان از بحران‌هایمان عبور نخواهیم کرد.

خدشه‌دار شدن ادراک عمومی تنها به علت ارز نیست، اگر فنر ارز را فشرده کنیم، در حوزه دیگر خود را نشان می‌دهد.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy