پارلمان اسرائیل اختیار اعلام جنگ را به نخست‌وزیر این کشور داد

103
پارلمان اسرائیل اختیار اعلام جنگ را به نخست‌وزیر این کشور داد
پارلمان اسرائیل اختیار اعلام جنگ را به نخست‌وزیر این کشور داد

پارلمان اسرائیل قانون جدیدی را وضع کرده که بر اساس آن نتانیاهو، نخست‌وزیر این کشور می‌تواند در شرایط ا‌ضطراری با تائید وزیر دفاع اعلام جنگ کند.

به گزارش روزنامه “هاآرتص” کنست، پارلمان اسرائیل، اختیار اعلام جنگ را بر عهده نخست وزیر این کشور گذاشته است. طبق این قانون از این به بعد نتانیاهو با تائید وزیر دفاع می‌تواند اعلام جنگ کند.

هاآراتص همچنین می‌نویسد این قانون پس از دور دوم و سوم نشست پارلمان اسرائیل با ۶۲ رای موافق در مقابل ۴۱ رای مخالف به تصویب رسیده است.

بنابراین طبق این قانون، نتانیاهو برای اعلام جنگ در شرایط ا‌ضطراری نیازی به دریافت تائید از سوی کابینه دولت یا کمیسیون امنیت و امور سیاسی پارلمان نخواهد داشت.

آیلت شاکد، وزیر دادگستری اسرائیل درباره مصوبه پارلمان گفته است که قانون جدید با نیازهای فعلی امنیت ملی اسرائیل سازگار است.

گفتگوی تلفنی پوتین و نتانیاهو درباره برجام

نخست وزیر اسرائیل روز دوشنبه (۳۰ آوریل/۱۰ اردیبهشت) طی نطقی هشدار داد که ایران یک “برنامه مخفیانه هسته‌ای” را دنبال می‌کند که هر زمان می‌تواند آن را فعال سازد.

او با اشاره به یافته‌های دستگاه امنیتی اسرائيل به برنامه گسترده‌‌ای اشاره کرد که ظاهرا ایران آن را به صورت مخفیانه برای ساخت بمب اتمی در آینده حفظ کرده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy