حمله دانشجویان بسیجی به ظریف پس از پایان سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر

209
حمله بسیجیان به ظریف پس از پایان سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر
حمله بسیجیان به ظریف پس از پایان سخنرانی در دانشگاه امیرکبیر

محمد جواد ظریف امروز ۱۱ اردیبهشت ۹۷ به دعوت دانشجویان برای سخنرانی به دانشگاه امیرکبیر رفته بود مورد حمله دانشجویان بسیجی واقع شد. عوامل بسیج در جنگ جناحی پس از پایان سخنرانی به اتومبیل او حمله کرده‌ و با مشت و لگد به خودرو ظریف آسیب رسانده اند. حملات سازمان یافته در روزهای حساس تصمیم گیری ترامپ درباره برجام نسبت به ظریف به شکل قابل توجهی افزایش داشته است.

ظریف، هنگامی مورد حمله دانشجویان بسیجی قرار گرفت که در سخنرانی خود در دانشگاه امیرکبیر با انتقاد از برخی رسانه‌ها گفت: «نباید اعتماد به نفس مردم را هر روز توسط برخی از رسانه‌ها نابود کنیم. باید به مردم امید و اعتماد بدهیم. دونالد ترامپ در زمان تبلیغات انتخاباتی بارها تاکید کرد، اولین کارش این است که برجام را نابود کند ولی اکنون دو سال است که نتوانسته این کار را بکند».

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت:‌ این دعواهای سیاسی داخلی چه فایده و چه ارزشی دارد جز ضعف اعصاب و فشار، چرا عده‌ای به خاطر آن منافع ملی را زیر پا می‌گذارند؟»

حمله دانشجویان بسیجی به ظریف برنامه ریزی شده بود در هنگام ورود ظریف به دانشگاه، در جلوی ساختمان تالار اجتماعات این دانشگاه تابلو نوشته‌هایی در دست داشتند، بسیجی ها  در تابلو نوشته‌های خود نوشته بودند «روزه سکوت خود را نسبت به فلسطین بشکنید»، «مردم یمن یادتان هست؟»، «کوتاه آمدن مساوی است با گستاخی آمریکا».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy