نسرین ستوده میگوید: ۳بار اعدام محمد ثلاث برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه صادر شده

96
نسرین ستوده میگوید: 3بار اعدام محمد ثلاث برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه صادر شده
نسرین ستوده میگوید: 3بار اعدام محمد ثلاث برای ایجاد رعب و وحشت در جامعه صادر شده

دادگاهی برای محمد ثلاث یکی از دراویش گنابادی در ارتباط با حوادثی که در ۳۰ بهمن ماه ۹۶ در خیابان پاسداران رخ داد، تشکلیل شده است.

پرونده آقای محمد ثلاث پس از صدور حکم دادگاه به دیوان عالی کشور ارسال گردید و حکم یکسال حبس آقای ثلاث ، ۷۴ ضربه شلاق و سه بار قصاص از طریق اعدام به اتهام قتل عمد تأیید شد.

این حکم در حالی تأیید میشود که ایرادات شکلی و ماهوی عمده ای در این پرونده موجود است که «دادگاه بدوی» بدون در نظر گرفتن آنها اقدام به صدور حکم کرده است.

دیوان عالی کشور هم بدون رسیدگی به موارد عدیده نقص پرونده و اشکالات شکلی و ماهوی ، حکم صادر شده در دادگاه بدوی را بطور ضرب الاجل تأیید کرد.

نسرین ستوده حقوقدان و وکیل پایه یک دادگستری در مصاحبه با شبکه «دُرّ تی وی» در ارتباط با پرونده محمد ثلاث گفت: در پرونده های جنایی غالبا ، دادگاه مسئولیت رسیدگی به جزئیات پرونده را بعهده دارد این یک قاعده کلی در تمامی مجامع قضایی است. در حالیکه دیده میشود در پرونده آقای درویش محمدیاور ثلاث تنها در دو جلسه دادگاه رأی به صدور حکم سه بار قصاص داده و این حکم با ضرب الاجلی باورنکردنی در دیوان عالی کشور بررسی و تأیید شده است.

این حقوق دان در اینباره می گوید : «به نظر میرسد این حکم برای ایجاد جو رعب و وحشت صادر شده ، یعنی طبق روالی که دستگاه حکومتی ایران و دستگاههای اطلاعاتی – امنیتی از دستگاه قضایی برای ایجاد رعب و وحشت استفاده می کنند، در این مورد هم بنظر میرسد دستگاههای اطلاعاتی – امنیتی همین کار را کرده اند.»

درویش محمد ثلاث در آستانه اعدام

علی رغم اثبات بیگناهی مسلم درویش محمد یاور ثلاث، دستگاه قضايی جمهوری اسلامی در صدد است تا ظرف ۴۸ ساعت آینده حکم ناجوانمردانه اعدام او را به اجرا درآورد.

پیش تر اعلام شد که حکم قصاص راننده اتوبوسی که در حادثه خیابان پاسداران سه مأمور نیروی انتظامی را زیر گرفته بود، در دیوان عالی جمهوری اسلامی تأیید شده است.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy