پاسخی نه به تو بلکه به خاطر گلرخ ابراهیمی ایرایی که شایسته تعظیم من است

76
گلرخ ایرایی در هفتاد و چهارمین روز اعتصاب در بیمارستان بقیه الله
گلرخ ایرایی در هفتاد و چهارمین روز اعتصاب در بیمارستان بقیه الله

پاسخی نه به تو بلکه به خاطر گلرخ ابراهیمی ایرایی که شایسته تعظیم من است نوشته ای از فرهاد سلمانپور زهیر است که در پی می‌آید:
سالها پیش یکی از فوتبالیست های حاشیه خلیج همیشه فارس، گیر داده بوده به رونالدو برزیلی! و هی در موردش اظهار نظر های بی مورد میکرده… اما رونالدو بهش اهمیت نمیداد، چون شناخته شده نبود.

تا اینکه بلاخره نظر رونالدو بهش جلب شد و یک جواب درخور شان اش بهش داد… رونالدو گفته بود به اون آقا بگین، من اگه فقط یک لنگه از جورابهای ورزشی خودمو واسه فروش بگذارم، طرفدارام مبلغی رو بابت اون میپردازن که از مبلغ قرار داد یکساله اون شخص بیشتره!

اون فوتبالیست با این جمله ی رونالدو مشهور شد! چون خبرش شده بود تیتر اول روزنامه های ورزشی دنیا… اما نه بخاطر تکنیک و بازی خوبش، بخاطر اینکه تحقیرش کرده بودند!

چند وقت پیش هم یک خانم چادری که اسمش برایم مهم نبود، اما شدیدا چهره اش من را یاد الهام چرخنده و آزاده نامداری می‌نداخت! یک اظهار نظر سخیف در مورد تعداد امضاهایی که برای گلرخ ایرایی جمع شده بود تا از اون شیر زن مبارز بخواهند که اعتصابش رو بشکنه، ارائه داده بود؛ با دیدن نوع جمله بندیش به راحتی از کنار حرفش گذشتم، چون یک حس حسادت تو کلامش بود که فقط حس ترحمم رو تحریک کرد.

اما بتازگی تازه دوباره از او یک اظهار نظر عجیب دیدم که خواسته بود ۸۰ روز اعتصاب غذای گلرخ عزیز تر از جان رو زیر سوال ببره! و متاسفانه بعضی از دوستان توییت این خانم رو که سخت محتاج مشهور شدنه، جواب داده بودن و کمکش کرده بودن تا دیده شه، اونجا دیگه یه کم کنجکاو شدم و در باره اون خانم چادری گوگل کردم! “هنگامه شهیدی” و یه کم از سوء سوابقش که سراسر خدمت به حکومت جبارین بود، سردرآوردم… از خوش رقصی هاش واسه اصلاح طلبان شب انتخاباتی! و البته چهار تا چاخان پاخان نظیر اینکه تو رزومه مجعولش، نوشته: عضو سازمان دیدبان بین المللی حقوق بشر هستش، که با تماسی که با دوستان فعال در اون سازمان گرفتم، تایید نکردن که هیچ! دو تا بد و بیراه هم بهش گفتن!

حالا شما حساب کنید چند نفر دیگه مثل من و بخاطر این موضوع، اون خانم رو شناختن. ترفند جالب آویزون شدن به پرو پای بزرگان و جلب توجه و بلاخره مشهور شدن!

اما آخر مطلبم یک توصیه واسه اون خانم دارم که سعی کن نون بازوی خودت رو بخوری! چون ما قبل از این یک هنگامه میشناختیم که چهار تا ترانه میخوند و دل مردم رو شاد میکرد، خلاصه خودش بود با هنر و توانایی خودش که تو خاطرات ما نقش بست. اما تازه گیا یک هنگامه دیگه شناختیم و درسته که این هنگامه خودشو داره به زور مشهور میکنه، اما نه به نیکی! نه با توانایی خودش! بلکه با ترفند آویزون شدن و مهملات بافتن در مورد یک شیر زن مبارز و راستین که برای ملت ایران عزیزه.

پروین اعتصامی هم مشهور و جاودانه شد. پری قد بلنده هم در یک محله بدنام قبل از انقلاب مشهور بود؛ اما اون کجا و این کجا؟!

حالا گلرخ ایرائی ابراهیمی هم مشهور و تو عمق دل مردم ایران جا داره کجا و هنگامه شهیدی کجا …

فرهاد سلمانپور ظهیر

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy