نماینده مجلس: اگر تعیین تکلیف نکنید والله مردم ما رو تعیین تکلیف می‌کنند

201
نماینده مجلس: اگر تعیین تکلیف نکنید والله مردم ما رو تعیین تکلیف می‌کنند
نماینده مجلس: اگر تعیین تکلیف نکنید والله مردم ما رو تعیین تکلیف می‌کنند

بحران اقتصادی و از دست در رفتن مهار اوضاع بالادستی‌های نظام را به تکافو انداخته امام جمعه و نماینده مجلس، هرکدام به نوعی بر سر میزنند و فریاد از فرارسیدن پایان حکومت و عاقبت خود میکنند. همه فریاد میزنند اما هیچکدام در دزدبازاری که خودشان هم بخشی از آن هستند راه‌حلی ندارند زیرا چاقو دسته خودش را نمی‌برد.

اسحاق جهانگیری ۱ اردیبهشت به ایسنا گفت: موضوع کازرون باید حل شود، نمی‌شود مردم هر روز به خیابان بیایند و عده‌یی هم بر این موج سوار شده و شعارهای خود را سر دهند. مسأله یزد، زاینده رود و خوزستان هم مثل مسأله تک نرخی شدن ارز است و نباید این مسائل بحران و تبدیل به جریانی شود…. ما نباید اجازه بدهیم مشکلات به چالشهای سیاسی، اجتماعی و امنیتی تبدیل شود.

امیر خجسته نماینده همدان ۲اردیبهشت به مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد هشدار داد: اگر تعیین تکلیف نکنید والله مردم ما رو تعیین تکلیف می‌کنند… مردم نفرین می‌کنند ما را که این چه نظارتی است که در مجلس داریم.

وی افزود «۳۰میلیارد دلار در بحران ارزی اخیر از کشور خارج شده…. ارزش پول ملی به حداقل رسیده این یک فاجعه است… قیمت حقوق کارمند، معلم، کارگر نصف شده… آنها می‌گویند زیر فشار اقتصادی کمرمان خرد می‌شود.

قیمتها سرسام‌آور بالا می‌رود… بیش از ۴۰۰هزار میلیارد تومان از سپرده‌های مردم به هدر رفته…بعضی از بانکها ۸۰درصد سپرده‌های مردم را در ساختمان‌سازی در برج سازی در فعالیتهای غيربانکی به‌کار گرفتند… و مردمی که۴۰- ۵۰میلیون تومان سپرده‌گذاری کردند که زندگی‌شان را ارتزاق کنند امروز پولشان به غارت رفته…. قاچاق همه جا را در بر گرفته…مافیای قاچاق دارد همه را مدیریت می‌کند…

خجسته تأکید کرد در حالیکه نقدینگی به۱۵۰۰تریلیون تومان افزایش پیدا کرده برای کنترل این نقدینگی هیچ تدبیری وجود ندارد و بانک مرکزی به‌جای به کار گرفتن آدمهای تخصصی و نخبه، آدمهایی که از خودشان هستند را به کار می‌گیرد.

ناهید تاج الدین یک نماینده دیگر در همین روز گفت: نظام اداری ما دچار تبعیض نهادینه است که به شکل قانون درآمده و نیروی انسانی را دچار فرسایش کرده است. از ۲۴میلیون شاغل ۱۷درصد و به روایتی ۱۱درصد رضایت شغلی دارند… دریافتی نیروهای رسمی‌بخش‌های دولتی به بیش از چهار برابر نیروهای قراردادی تابع دولت می‌رسد… و از ۱۳میلیون کارگر کشور بیش از ۱۱میلیون قرارداد موقت هستند.

در همین حال مرعشی به جمهوری اول اردیبهشت گفت: این نارضایتی مهم است… فقط شورای نگهبان، سپاه، بسیج و اصول‌گرایان افراطی اشتباه نکرده‌اند، ما نیز اشتباه کرده‌ایم. (نظام) توان اشتباهات پی‌درپی ما و آنها را ندارد… یک اتفاق کوچک در مشهد (منظورش قیام دیماه است)، ۸۴شهر ایران را دچار ناآرامی کرد. اگر این ضایعه حداکثری صورت گیرد، چه کسی خواهد توانست این جریان را جمع کند؟

همه میگویند باید فکری کرد! و همه دزدان و غارتگران نگرانند!‌چهل سال فساد اقتصاد ایران را نابود کرده است و تنها یک راه حل برای خروج از این بحران اقتصادی هست که آنهم دست مردمی است که بزودی خیابانها را پر خواهند نمود.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy