مریم شریعتمداری و مادرش توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم ربوده و به نقطه نامعلومی منتقل شد
مریم شریعتمداری و مادرش توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم ربوده و به نقطه نامعلومی منتقل شد

نسرین ستوده وکیل مریم شریعتمداری، از دختران خیابان انقلاب به کمپین گفت موکلش پنجم اردیبهشت در شهر ری با اعمال خشونت از سوی ماموران بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است. مریم شریعتمداری که به همراه مادرش توسط چند مرد با ضرب و شتم وحشیانه دستگیر شده و به مکان نامعلومی منتقل شده است. مادر وی را در ساعت ۱نیمه شب از خودرویی که آن دو نفر را با آن ربوده بودند به بیرون پرتاب میکنند و مریم را با خود میبرند. طبق گفته های مادرش این دو نفر را نیروهای لباس شخصی و امنیتی با چشم بسته ربوده‌اند. تا لحظه درج خبر هیچ اطلاعی از محل نگهداری مریم شریعتمداری در دست نیست.

بیشتر بخوانیم:
چندی پیش خبر از برخورد وحشیانه یک مامور امنیتی با یک دختر معترض در خیابان انقلاب در شبکه های اجتماعی پخش شد. در این فیلم یک مامور این دختر معترض را از سکو به پایین پرتاب کرده بود در شبکه های اجتماعی پخش شد و ماجراهای پس از آن مادر مریم معترض به بازداشت دخترش برای ساعاتی بازداشت شده بود. مریم شریعتمداری نهایتا با وثیقه آزاد شد.

خانم شریعتمداری روزشنبه۲۶ اسفند در تویتر خود با هشتک اینقدر وقیحانه عکسی از یک پاکت پول ایران چک ۵۰هزار تومانی منتشر کرد و نوشت این بسته را به عنوان هدیه دریافت کرده و در آن مبلغی پول برایش فرستاده شده بوده است و نوشت که این هدیه زهرا رهنورد برای او داده شده است.

شهرزاد همتی، خبرنگاری که واسطه رساندن هدیه بوده، توضیح داد که هدیه را دو فعال سیاسی به او داده بودند تا به دست خانم شریعتمداری برسد. خانم همتی در توییتی نوشته است که “فعالین به نام و نیت محصوران این اقدام را انجام داده بودند”.

ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه ‌نگار و فعال حقوق زنان که پرونده “دختران انقلاب” را دنبال می‌کند، کسی است که در جریان دادن هدیه بوده، و به گفته خودش به ارسال کنندگان برای ارتباط با خانم شریعتمداری کمک کرده است. او هم در توییتر توضیح داده که از محتوای بسته اطلاعی نداشته است.

گلایه مریم شریعتمداری از هدیه نقدی، واکنش هواداران حکومت را برانگیخت که گفتند این نشانه‌ای است بر اینکه بعضی معترضان به حجاب اجباری، پول گرفته‌اند.

بعضی کاربران توییتر هم ‌گفتند از این که در زمان اعتراض‌های “دختران خیابان انقلاب” از خانم شریعتمداری حمایت کرده‌اند، پشیمان هستند.

در پی این انتقادها و همین طور ابراز تردید درباره اصالت صفحه توییتر خانم شریعتمداری، او شب گذشته در توییتر با انتشار فیلمی ماجرا را توضیح داد و گفت هیچ گاه فعالیت سیاسی و علاقه‌ای به این نوع فعالیت نداشته است.

او گفت هدفش از علنی کردن ماجرای اسکناس‌ها بیان “حقیقت” بوده است: “برای من حقیقت از همه‌چیز با ارزش‌تر است؛ چه حقیقت از تو قهرمان بسازد چه این‌که بقیه از تو متنفر شوند و به تو پشت کنند.”

خانم شریعتمداری که با وثیقه از زندان بیرون آمده خطاب به این کاربران توییتر گفت: “نه آن زمان که پلیس من را پرت کرد به فکر قهرمان شدن بودم نه زمانی که توییت می‌کردم، به فکر منفورشدن بودم. هیچ کدام از اینها نباید باعث شود که حقیقت را پنهان کنیم.

اما نکته اصلی این که بهرحال دیگه باید  جریان راه بند اصلاح طلب باور کنند که  دیگه تمومه ماجرا.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy