پایان اعتصاب غذای زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی پس از ۸۲ روز + فایل صوتی

108

پایان اعتصاب غذای گلرخ ابراهیمی ایرایی پس از ۸۲ روز زندانی سیاسی گلرخ ابراهیمی ایرایی امروز به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داد. وی با فرستادن کلیپی از حمایت کنندگان و کسانی که تا با او همراه بودند تشکر کرد و به اعتصاب غذای اعتراضی خود پایان داد.

گلرخ با فرستادن کلیپی از حمایت کسانی که طی این مدت درکنارش ایستاده بودند تشکر کرد.

بر اساس گزارشات وی به درخواست خانواده و یکهزار فعال سیاسی مدنی و همچنین به خواسته ۲۸ نهاد حقوق بشری به اعتصاب خود پایان داد.

روز ۴ بهمن ماه ۹۶ مسئولین زندان اوین با ضرب و شتم و به شکلی وحشیانه گلرخ ایرایی و آتنا دائمی را به زندان قرچک ورامین منتقل کردند. آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی از ۱۶ بهمن ماه ۹۶ اقدام به اعتصاب غذا کردند که روزهایی نیز اعتصاب خشک بودند.

گلرخ ابراهیمی در شصتمین روز اعتصاب غذا با وضعیت وخیم و بیهوشی به بیمارستان منتقل شد. اما با اصرار بر خواسته اش به اعتصاب غذای خود ادامه داد.

در روز ۷۹ از اعتصاب غذا به خواسته مادران جانباختگان راه آزادی اجازه دریافت سرم داد. وی از آغاز اعتصاب غذا تاکنون بیش از ۲۴ کیلو وزن کم کرده است.

اعتصاب غذای وی با موجی از حمایتها از طرف زندانیان سیاسی و فعالین سیاسی مدنی همراه بوده است.

طی دوران اعتصاب غذای گلرخ ابراهیمی ایرایی بسیاری از سازمانهای حقوق بشری؛ رئیس کمیته حقوق بشر اروپا و عفو بین الملل از وضعیت وی ابراز نگرانی کرده و خواهان آزادی وی و آتنا دائمی شده بودند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy