درگیری و فریادهای یک بانوی هموطن باعث فرار مزاحمین گشت ارشاد شد + فیلم

140

در یکی از پارکها امروز نیز یکی دیگر از بانوان مورد تعرض و آزار مزاحمین گشت ارشاد واقع شد. این بانو با گشت ویژه درگیر شد و با فریادهایش آنها را فراری داد.

وی به کسانیکه تماشاگر صحنه بودند گفت: تا کی میخواهید زیر ظلم زندگی کنید.

در همین حال صادق لاری جانی از خشونت مزدوران موسوم به گشت ارشاد حمایت کرد و گفت: پلیس عقب‌نشینی نکند!

‌ ‌برخورد خشن یکی از ماموران گشت ارشاد با یک زن جوان در تهران طی روزهای گذشته با واکنش‌های متعددی روبرو شد. پلیس برای اولین بار صحت ویدئو برخورد نامناسب پلیس را تائید کرد.

معصومه ابتکار معاون روحانی از بررسی موضوع در هئیت دولت خبر داد و طیبه سیاووشی نماینده تهران در مجلس گفت که مامور خطاکار تعلیق شده است. اما صادق لاری جانی رئیس دستگاه قضایی از نیروی انتظامی خواست که حتی یک قدم هم عقب‌نشینی نکند.

لاری جانی دوشنبه سوم اردیبهشت انتقاد از برخورد خشن ماموران نیروی انتظامی را «عقب‌نشینی» خواند و گفت که از برخی از عقب‌نشینی‌ها تعجب می‌کند.

او بدون اشاره مستقیم به واکنش‌ها به برخورد خشن مامور گشت ارشاد با یک زن جوان در تهران، خبرهای منتشر شده در باره این رویداد را «حواشی» دانست که به گفته او برای «خدشه‌دار کردن اقتدار ماموران» مورد استفاده قرار گرفته است.

لاری جانی در ادامه گفت: «نباید اجازه داد که هرکسی در مقابل نیروی انتظامی مقاومت کند و یا ماموری را مورد اهانت قرار دهد».

او در ادامه انتقاد از عملکرد پلیس را «گردنکشی» دانست که «به هیچ‌وجه قابل قبول نیست» و افزود: «نیروی انتظامی به هیچ عنوان نباید حتی یک قدم هم عقب‌نشینی کند».

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy