خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران - یاسوج حق دارند پیکر عزیزانشان را بخواهند - تجمع اعتراضی
خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران - یاسوج حق دارند پیکر عزیزانشان را بخواهند - تجمع اعتراضی

امروز شنبه ۱ اردیبهشت ۹۷ خانواده‌های قربانیان سانحه هوایی تهران ـ یاسوج در اعتراض به  کندی تجسس و پیدا نشدن پیکرهای کشته شدگان و مشخص نشدن علت این حادثه آنهم پس از گذشت۲ ماه مقابل ستاد مدیریت بحران رژیم در تهران تجمع کردند.

این خانواده‌ها پیش از این روز ۲۶فروردین ۹۷ هم تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند اما کسی پاسخگوی آنان نیست! آنها خواستار این هستند که پیکر عزیزانشان را پید کرده و به آنها تحویل بدهند!

یاد‌آوری میشود

هواپیمای تهران یاسوج روزهای اول اسفند۹۶ بر اثر سانحه هوایی به کوه خورد و تمامی سرنشینان آن کشته شدند. سازمان هواپیمایی کشوری با انتشار گزارش مقدماتی سقوط هواپیمای پرواز تهران_یاسوج به انجام عمل قلب باز خلبان این پرواز و بی توجهی هواپیمایی آسمان به این محدودیت اشاره کرده است.

پرواز برای کاهش ارتفاع به ۱۷۰۰۰ پایی مجاز شده بوده است اما خلبان ابتدا با تنظیم ارتفاع ۱۵۰۰۰ پا روی خلبان خودکار (اتوپایلوت) اقدام به آغاز کاهش ارتفاع کرده و سپس ارتفاع ۱۴۰۰۰ پا را روی اتوپایلوت ست کرده اند و از ارتفاع مجاز شده و ارتفاع ایمن منطقه پایین تر آمده اند.

سیستم های هواپیما از جمله موتورها و سیستم یخ زدایی طبق خواست خلبان ها کار می کرده و مشکل فنی تا این لحظه دیده نشده است.

خلبانان در ساعت ۹:۳۱:۱۴ هشدار استال دریافت کرده اند. سرعت هواپیما در این لحظه ۱۱۷ نات و گشتاور موتورها روی ۶۷ درصد بوده است. هواپیما سپس هشدار GPWS (هشدار برخورد به زمين) دریافت کرده است.

خلبانان تا ثانیه ای قبل از برخورد به دلیل پوشش ابر متوجه وجود کوه در روبرو نشده اند و در لحظه آخر با مشاهده کوه سعی در انجام مانور شدیدگردش به چپ جهت پرهیز از برخورد داشته اند که بی نتیجه بوده است.

 اما چرا خلبان چنین اشتباهی کرده است؟

از آنجایی که گفته می شود خلبان فرد با تجربه ای بوده و بارها این مسیر را با هواپیما طی کرده، دقیقا می دانسته که کوه دنا با ارتفاع ۴۴۳۵ متر یکی از بلندترین کوه های زاگرس است و باید ارتفاع هواپیما روی ارتفاعی بیش از ۱۵۰۰۰ پا تنظیم می شد (هر پا برابراست با ۳۰/۴۸ سانتی متر). تنظیم هواپیما روی ۱۵۰۰۰ و بعد ۱۴۰۰۰ پا نشان میدهد که خلبان فکر می کرده کوه را رد کرده و بحالت فرود بسمت فرودگاه در آمده است. این اشتباه به احتمال در دستگاه جی پی اس و یا سیستم های پشتیبان و جایگزین جی پی اس (سیستم ناوبری VOR) بوده است و چون هوا ابری بوده خلبان نمی توانسته کوه را ببیند.

پس می توان نتیجه گرفت که علت برخورد با کوه اشتباه خلبان نبوده، بلکه سیستم از کار افتاده جی پی اس هواپیما باعث این برخورد شده است.

حال باید از خود پرسید: شرکت هواپیمایی آسمان و یا دیگر شرکت های هواپیمایی در کنترل و چک هواپیما ها چقدر دقیق هستند؟

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy