سرتیتر مهمترین اخبار اعتراضات، اعتصابات و تحولات امروز30فروردین1397
سرتیتر مهمترین اخبار اعتراضات، اعتصابات و تحولات امروز30فروردین1397

سرتیتر مهمترین اخبار اعتراضات، اعتصابات و تحولات امروز۳۰فروردین۱۳۹۷

– ساعت ۱۱ و ۴ دقیقه، زمین لرزه یی به بزرگی ۵ و ۹ دهم درجه در مقیاس ریشتر منطقه كاکی در بوشهر را لرزاند .

سايت اکسپرس انگلستان با عنوان زلزله ایران؛ هشدار اتمی: زلزله ایران منطقه نزدیک نیروگاه اتمی در بوشهر را لرزاند. مقامهای نیروگاه اتمی بوشهر هنوز گزارشی از ضایعات و مجروحین نداده‌اند.

– یک زن جوان با پرت کردن خود از روی پل هوایی نیروگاه آذرشهر اقدام به خودکشی کرد

– یک مرد جوان ۲۷ ساله در ارومیه، به خاطر فقر، در خیابان بدیعی خودکشی کرد.

– مردم کازرون به رغم فرستادن ماموران و خودروهای ضدشورش، برای چندمین روز متوالی در اعتراض به طرح تقسیم این شهرستان، در میدان اصلی این شهر تجمع کردند.

– شهرهای مریوان، بوکان سقز، سردشت، پیرانشهر و جوانرود بار دیگر شاهد اعتصاب کسبه و بازاریان بود. بازاریان جوانرود در تجمع امروز به طرف فرمانداری راهپیمایی کردند.

– غارت‌شدگان مؤسسه ملل در اهواز در برابر دفتر این موسسه جمع اعتراضی برگزار کردند. غارت شدگان شعار می‌دادند: با این همه اختلاس ایران خودش کربلاست- اگر که دزدی نبود ملت که اینجا نبود.

– ضرب و شتم یک دختر جوان توسط مأموران گشت سرکوبگر ارشاد موجی از خشم و نفرت را در شبکه های اجتماعی بر انگیخته است.

– ۱۳۰تن از اعضای مجلس طی نامه مشترکی خواستار برکناری سیف رئيس بانک مرکزی کابینه آخوند روحانی شدند.

– جمعی از کارشناسان علوم آزمایشگاهی در مقابل نظام پزشکی تهران تجمع کردند و به حذف مقطع دکترا از این رشته، نداشتن پروانه نظام پزشکی و حقوق بسیار پایین اعتراض کردند.

– خامنه ای برای پايان دادن به اعتصاب در شهرهای مرزی پاسدار سعید جلیلی، نماینده خود در شورای عالي امنیت را به بانه فرستاد اما مردم نه تنها به وعده های او اعتنایی نکردند و به اعتصاب ادامه دادند.

– كارشناسان حقوق بشر سازمان ملل خواهان لغو حكم اعدام زندانی سیاسی رامين حسين پناهي شدند.

– احمد بن دغر نخست وزير يمن: شبه نظامیان حوثی وابسته به  ایران در حال استفاده از بندر حديده برای قاچاق تسليحات به داخل يمن از جمله موشكهاي بالستيك از ايران هستند.

– سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ما متعهد به مقابله با گروه تروریستی حزب‌الله و حامی آن ایران هستیم و این مسئله را با قطع منابع مالی و کشاندن سران و عاملان آن به پای میز عدالت محقق می‌کنیم.

– کارشکنی رژیم اسد مانع ورود بازرسان به دوما، برای بازدید از محل حملات شیمیایی شد. جیمز متیس وزیر دفاع آمریکا: رژیم اسد در کار هیأت بازرسان سازمان ملل متحد کارشکنی می کند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy