گلرخ ایرایی در هفتاد و چهارمین روز اعتصاب در بیمارستان بقیه الله

102
گلرخ ایرایی در هفتاد و چهارمین روز اعتصاب در بیمارستان بقیه الله
گلرخ ایرایی در هفتاد و چهارمین روز اعتصاب در بیمارستان بقیه الله

امروز هفتادو چهارمین روز اعتصاب گلرخ ایرایی است که هم اکنون در بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران ممنوع الملاقات به سر میبرد.

خانم ابراهیمی ایرایی فعال مدنی است که بدلیل نوشتن داستان منتشرنشده‌ای درباره سنگسار به توهین به مقدسات جمهوری اسلامی متهم شده‌است وی که از ۱۴ بهمن ماه سال ۱۳۹۶ با «ضرب و شتم» از سوی ماموران زندان اوین به زندان قرچک منتقل شد.

زندان قرچک ورامین یک مرغداری سابق و یکی از وحشتناکترین زندانهای مربوط به زنان است که زندانیان از نبود بهداشت و غذای کافی در این زندان رنج می‌برند.

گلرخ ایرایی در اعتراض به این انتقال وحشیانه دست به اعتصاب غذا زده است و در شصت و دومین روز اعتصاب در حالت کما به بیمارستان منتقل شد.

تا روزها به خانواده وی محل بستری شدن گلرخ را نمی‌گفتند و پس از جستجوی طولانی آنها توانستند محل بستری شدن گلرخ را در بیمارستان بقیه‌الله وابسته به سپاه پاسداران پیدا کنند.

برپایه گزارش‌های منتشر شده در شصت و دومین روز اعتصاب گلرخ ایرائی حدود ۲۰ کیلوگرم وزن کم کرده بود و دچار ضعف شدید شده بود.

فعالیتهایی در رابطه با آزادی گلرخ ایرائی انجام شده است.

سازمان عفو بین‌الملل روز ۱۸ اسفند ماه سال ۹۶ با صدور بیانیه‌ای از وضعیت نگهداری گلرخ ایرائی، در زندان به شدت انتقاد کرده و خواستار آزادی فوری و بدون قید شرط خانم ایرایی و خانم دائمی شده بود.

فیلیپ لوتر، مدیر بخش تحقیق خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌المل ضمن انتقاد از بدرفتاری با گلرخ، گفته‌ بود «به نظر می‌رسد مقام های ایران به عمد رفتاری خشن، تحقیر آمیز و غیرانسانی با آنها دارند. چرا که آنها حتی در زندان به دفاع از حقوق بشر ادامه می‌دهند.»

هیومن رایتس واچ روز سه شنبه ۲۱ فروردین طی بیانیه یی خواستار آزادی فوری زندانی سیاسی گلرخ ایرایی شد.

نامه هایی از سوی زندانیان سیاسی مریم اکبری منفرد، علی معزی، ابوالقاسم فولادوند سیاسی مجید اسدی، پیام شکیبا، سعید ماسوری، سعید شیرزاد، زانیار و لقمان مرادی.

هم چنین آقای جعفر عظیم زاده و بهنام ابراهیم زاده فعالین کودک و کارگری در حمایت از اعتصاب گلرخ نامه های حمایت داده اند.

مقام‌های قضایی ایران هنوز واکنشی به خواسته‌های خانم ایرائی و اعتصاب غذای او ابراز نکرده‌اند.

تلگرام ما

http://t.me/Iran_news_ajancy